Obserwuj w Google News

Lady Gaga oficjalnie Harley Quinn w filmie „Joker 2“. Gwiazda potwierdziła udział w musicalu [WIDEO]

2 min. czytania
05.08.2022 13:05
Zareaguj Reakcja

Lady Gaga została oficjalnie Harley Quinn. Gwiazda „Narodzin gwiazdy” podzieliła się w swoich profilach w mediach społecznościowych pierwszym wideo-materiałem z kontynuacji hitu Todda Phillipsa. Kiedy premiera?

Lady Gaga
fot. PMPhoto / SplashNews.com/East News

Lady Gaga dołączyła do Joaquina Phoenixa w sequelu głośnego i szeroko docenionego filmu „ Joker” Todda Philliipsa z 2019 roku. Film został uhonorowany Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji, a następnie nominowany do 11 Oscarów (z czego finalnie zgarnął dwie statuetki). Od jakiegoś czasu wiadomo, że „Joker: Follie a Deux” będzie utrzymane w formie musicalu.

Specyficzny tytuł filmu oznacza natomiast schorzenie medyczne, które określa się jako „obłęd udzielony”, co oznacza, że „szaleństwo” jednej osoby przechodzi na drugą i razem oddają się specyficznemu stanowi emocjonalnemu. Należy przyznać, że tytuł ten idealnie oddaje komiksową relację doktor psychiatrii Harleen Quinzel, która zajmuje się przypadkiem Arthura Flecka, czyli tytułowego Jokera.

Redakcja poleca

Lady Gaga jako Harley Quinn – gwiazda potwierdza udział w produkcji 

Jak zauważają dziennikarze portalu Antyradio.pl, Lady Gaga może wcielać się w Harleen Quinzel, a niekoniecznie samą Harley Quinn. To drugie imię i nazwisko bohatrka przyjęła bowiem po poznaniu Jokera i przejściu na „złą stronę mocy”, gdy postanowiła zostać przestępczynią. Film Todda Phillipsa najpewniej opowie o newralgicznym momencie przemiany bohaterki, więc imię Harley Quinn może nawet nie paść z ekranu. Taka droga wydaje się spójna z tym, co widzieliśmy w „Jokerze” i fani nie mogą doczekać się tego, w jaki sposób historia rozwinie się na ekranie.

„Joker: Folie a deux" – kiedy premiera?

Film ma trafić na ekrany kin 4 października 2024 roku. Wedle informacji portalu Deadline zdjęcia do filmu miałyby ruszyć w grudniu bieżącego roku.

Czytaj także:  „Batgirl” skasowana. Zaskakująca decyzja Warnera. Czy film za 90 mln nie ujrzy światła dziennego?

RadioZET.pl/Antyradio.pl/Deadline/Twitter

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.