Obserwuj w Google News

Afera w Trójce: Kazik żąda wycofania "Twój ból jest lepszy niż mój" z listy przebojów [FOTO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
19.05.2020 15:51
Zareaguj Reakcja

Lider zespołu Kult Kazik Staszewski zażądał wycofania utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" z listy przebojów radiowej Trójki. To efekt głośnego skandalu, którego efektem było odejście ze stacji między innymi Marka Niedźwieckiego oraz bojkot stacji przez wielu artystów.

Kazik
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

" Twój ból jest lepszy niż mój" to utwór Kazika Staszewskiego, który niespodziewanie doprowadził do bojkotu radiowej Trójki i odejścia ze stacji jej największych gwiazd. Na zakończenie współpracy zdecydował się między innymi Marek Niedźwiecki, który przepracował w Trójce 35 lat. Wszystko przez aferę związaną z unieważnieniem głosowania listy przebojów, kiedy na miejscu pierwszym znalazł się utwór Kazika jednoznacznie nawiązujący do Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o sytuację, kiedy prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedzał cmentarz, gdy innym Polakom taką możliwość odebrano.

Choć po konferencji prasowej notowanie ponownie znalazło się w sieci, wielu słuchaczy i artystów bojkotuje działanie Trójki, która według nich ma znamiona cenzury. Pod budynkiem rozgłośni pojawiły się znicze,  a wielu artystów otwarcie mówi o tym, że nie chce, by ich muzyka gościła na antenie. Dołącza do nich sam Kazik, o czym na profilu poinformował zespół Kult.

 Fisz Emade w utworze "Mój kraj znika". Protest song Waglewskich po aferze w Trójce

Kazik żąda usunięcia "Twój ból jest lepszy niż mój" z listy przebojów Trójki

Kazi poza działalnością solową doskonale kojarzony jest jako frontman zespołu Kult. Na profilu grupy na Facebooku pojawiło się nowe zdjęcie. Widzimy na nim wiadomość do radiowej Trójki. Staszewski nie chce, by utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" znajdował się na liście przebojów.

- W związku z zaistniałą sytuacją żądamy wycofania piosenki Kazika »Twój ból jest większy niż mój« z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego - czytamy.

Rozgłośnia została w ten sposób zbojkotowana przez największe gwiazdy krajowej muzyki. Środkowy palec dosłownie pokazał Krzysztof Zalewski, a swoją muzykę chcieli wycofać między innymi Dawid Podsiadło czy Organek. Aferę skomentowali także politycy, między innymi Jarosław Gowin. Kazik chyba nie spodziewał się, że jego nowy singiel wywoła aż takie poruszenie.

 Hirek Wrona też odchodzi z Trójki. Dziennikarz wydał oświadczenie

 

RadioZET.pl/MF