Obserwuj w Google News

Fisz Emade w utworze "Mój kraj znika". Protest song Waglewskich po aferze w Trójce

Piotr Krajewski
2 min. czytania
18.05.2020 09:55
Zareaguj Reakcja

Fisz Emade Tworzywo opublikowali nowy utwór „Mój kraj znika”. Protest song braci Waglewskich odnosi się do afery po zniknięciu ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki, które wygrał Kazik z utworem „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Fisz Emade Tworzywo Mój kraj znika nowy utwór braci Waglewskich po aferze z Kazikiem w Trójce wideo
fot. Youtube screen

Ostatnie notowanie Listy Przebojów Trójki, które wygrała piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika, zostało unieważnione. Decyzja wywołała ogromną burzę w internecie, a wielu dziennikarzy stacji zdecydowało się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia.

Skandal z Listą Przebojów Trójki skomentowało wielu polskich artystów, m.in. Dawid Podsiadło, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow, Katarzyna Nosowska czy Organek. Głos w sprawie zabrali również bracia Waglewscy. Opublikowali protest song.

Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki po 35 latach. "Miarka się przebrała"

Fisz Emade Tworzywo — Mój kraj znika. Waglewscy z nowym utworem po aferze z Kazikiem w Trójce

Fisz Emade Tworzywo zaprezentowali nowy utwór „Mój kraj znika”, który odnosi się do afery po zniknięciu ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki. Przypomnijmy, że wygrała je piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika. Artysta nawiązuje w niej do Jarosława Kaczyńskiego.

Nie można być obojętnym, udawać, że nic się nie dzieje. Sprawy zaszły za daleko — napisali bracia Waglewscy przed premierą piosenki.

Twój ból jest lepszy niż mój: o czym jest nowa piosenka Kazika? [CAŁY TEKST]

Muzycy zdecydowali się stworzyć protest song nie tylko ze względu na usunięcie utworu Kazika, ale również z powodu zawieszenia dziennikarza Trójki Bartosza Gila, który współtworzył z Waglewskimi nieistniejącą już audycję „Magiel Wagli”.

Kazik znika z Trójkowej listy przebojów. Następnego dnia z Trójki znika mój kumpel Bartek Gil. Trójka znika. Mój kraj znika — czytamy na profilu Fisz Emade Tworzywo na Facebooku.

RadioZET.pl/PK