Obserwuj w Google News

Hity Queen, Nirvany, Bowiego i innych na jednej scenie. Undercover Festival po raz pierwszy w Polsce

2 min. czytania
29.04.2022 12:42
Zareaguj Reakcja

Undercover Festival po raz pierwszy w Polsce. To jedyna okazja aby usłyszeć na żywo wielkie przeboje Queen, Nirvany, Led Zeppelin, Davida Bowiego, Eda Sheerana i wielu innych.

Coverband Guns n' Roses, Coldplay i Davida Bowiego
fot. mat.prasowe

David Bowie, Queen, Led Zeppelin, Nirvana, The Rolling Stones, Guns N’ Roses, Coldplay, Oasis, Elton John i Ed Sheeran to światowej sławy muzycy - współcześni oraz ci, których już z nami nie ma. Dzięki inicjatywie Undercover Festival ich muzyka może "spotkać się" na jednej scenie".

Undercover Festival. Gdzie? Kiedy? Kto wystąpi?

Już tego lata na festiwalowej mapie Polski pojawi się nowe wydarzenie. Undercover Festival to impreza wypełniona występami najlepszych na świecie tribute bands. Dzięki dopracowanym coverom, scenografii i stylizacjom, zespoły przeniosą nas na kultowe koncerty gigantów rocka i nie tylko.

Debiutancka edycja Undercover Festival w Polsce odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w murach Twierdzy Modlin. Impreza to pierwsze takie wydarzenie w Europie Środkowej.

Redakcja poleca

Na Undercover Festival będziemy mogli usłyszeć najlepsze tribute bands na świecie: Boot-Led-Zeppelin, Nirvana UK, tribute band Queen, Absolute Bowie, Coldplace, Young Elton, Oasish, Ed Sheeran Experience, Guns 2 Roses oraz Not The Rolling Stones.

Czym są tribute bands?

Tribute bands to zespoły wykonujące utwory popularnych, współczesnych lub nieistniejących już kapel i artystów solowych. Ale nie tylko. Członkowie tych formacji oddają hołd swoim, jak również starają się jak najwierniej odtworzyć zachowania sceniczne czy wygląd muzyków, którymi się inspirują. Dzięki nim możemy odbyć podróż w czasie, by poczuć niezwykłą atmosferę najsłynniejszych koncertów na świecie odtworzoną z nieprawdopodobną wręcz dbałością o detale.

Wykonawcy odtwarzający muzykę swych idoli istnieją od dawna, a jednymi z pierwszych byli naśladowcy Elvisa i Beatlesów. Jednak ich popularność w ciągu ostatnich 20 lat znacząco wzrosła.

Oglądaj

Festiwale, takie jak Undercover Festival, od lat goszczą na muzycznych mapach Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Hiszpanii (hiszpańska edycja Undercover Festival odbędzie się w czerwcu w Marbelli). Najpopularniejsze tribute bands to te, które składają hołd wielkim i nieistniejącym już zespołom, takim jak: Led Zeppelin, Nirvana, Queen, oraz wykonawcom, których już nie ma wśród nas, jak David Bowie.

Undercover Festival. Bilety

Bilety na festiwal można nabyć za pośrednictwem strony Ebilet.

Ceny wejściówek

EARLY BIRD TICKETS - sprzedaż do wyczerpania puli biletów:

  • BILET DWUDNIOWY - 189 zł
  • BILET JEDNODNIOWY 119 zł