Obserwuj w Google News

AlterFest 2022 ogłasza połowę tegorocznego składu. Kto zagra na 10. edycji imprezy?

2 min. czytania
27.04.2022 13:06
Zareaguj Reakcja

AlterFest 2022 ogłosił połowę składu tegorocznej imprezy. Wydarzenie odbędzie się już 10. raz. Kto wystąpi podczas jubileuszowej edycji?

Muchy
fot. mat.prasowe

AlterFest odbędzie się w 2022 roku po raz dziesiąty. Organizatorzy odsłonili pierwsze karty. Tak jak zapowiadano wcześniej, na dziesiątej edycji festiwalu usłyszymy artystów, którzy gościli już na poprzednich edycjach wydarzenia. Poznaliśmy pierwszą połowę tegorocznego line-upu wydarzenia.

AlterFest 2022. Gdzie? Kiedy? Kto zagra?

Ten rok dla mysłowickiego festiwalu AlterFest jest rokiem wyjątkowym – po pierwsze dlatego, że to właśnie w 2022 roku odbędzie się dziesiąta edycja festiwalu. Po drugie - impreza po raz pierwszy w historii przenosi się w całości w plener – do Parku Słupna.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-30 lipca w Parku Słupna w Mysłowicach.

Redakcja poleca

AlterFest słynie z prezentowania zarówno najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej, jak i tych mniej znanych, ale tworzących muzykę na najwyższym poziomie artystów. Podobnie będzie również w tym roku – w pierwszej "piątce” AlterFestu znalazł się m.in. mający na koncie cztery nominacje do tegorocznych Fryderyków zespół Muchy, synthpopowy Baasch, czy melancholijny Daniel Spaleniak, którego muzyka wykorzystywana jest w wielu amerykańskich serialach, produkowanych m.in. przez AXN, czy Netflixa.

materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zobacz też: 10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA] 

Jak mówi Łukasz Pajer, twórca AlterFest:

Dla nas od zawsze nadrzędnym celem było to, aby pokazywać jak najszersze spektrum muzyki alternatywnej i myślę, że na przestrzeni lat się to udaje. Jest indie-rockowo, odrobinę popowo, elektronicznie, czasami też królują nieco spokojniejsze brzmienia. W tym roku zapraszamy tych, którzy już u nas grali, więc być może nie zaskoczymy line-upem tak bardzo, jak w poprzednich latach, ale na pewno usatysfakcjonujemy miłośników muzyki, jak i samego AlterFestu.

AlterFest 2022. Bilety

Bilety na festiwal można kupić za pośrednictwem portalu KupBilecik.pl.

Ceny biletów:

  • jednodniowe - 50 zł
  • karnety dwudniowe - 80 zł