Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2022: znamy datę i miejsce konkursu. Kiedy i gdzie się odbędzie?

2 min. czytania
07.04.2022 14:52
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2022: kiedy i gdzie się odbędzie? Organizatorzy tegorocznego konkursu ujawnili szczegóły dotyczące daty i miejsca wydarzenia. Wiemy już, gdzie i kiedy zostanie zorganizowana Eurowizja Junior 2022. 

Eurowizja Junior 2022 Malena Armenia
fot. mat. prasowe / junioreurovision.tv

Eurowizja Junior 2022: kiedy i gdzie się odbędzie tegoroczna Eurowizji dla Dzieci? Organizatorzy ujawnili datę konkursu i miasto, w którym zostanie zorganizowana jubileuszowa edycja.

Przypomnijmy, że Eurowizję Junior 2021 wygrała Malena z Armenii z piosenką "Qami Qami", a reprezentantka Polski, Sara James zajęła 2. miejsce, przegrywając ze zwyciężczynią jedynie o 6 punktów. Internauci byli zachwyceni występem 13-letniej Polki – internet zalała fala pozytywnych komentarzy.

Redakcja poleca

Eurowizja Junior 2022: kiedy i gdzie się odbędzie? DATA, MIEJSCE konkursu

Eurowizja Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia 2022 roku w Erywaniu, stolicy Armenii – potwierdziła oficjalnie Europejska Unia Nadawców. Organizatorzy przyjęli kandydaturę kraju, który zwyciężył w zeszłorocznym konkursie. To drugi rok z rzędu, kiedy wydarzenie zostanie zorganizowane w grudniu. Zazwyczaj impreza miała miejsce pod koniec listopada.

To zaszczyt gościć 20. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Erywaniu. (…) Dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć magiczne wydarzenie dla młodych uczestników i widzów. Nie możemy się doczekać, aby powitać Was wszystkich w Erewaniu jeszcze w tym roku – mówi Hovhannes Movsisyan, szef armeńskiej telewizji.

Redakcja poleca

Eurowizja Junior 2022 zostanie zorganizowana w kompleksie sportowo-koncertowym im. Karen Demirczian. Co ciekawe, to drugi raz w historii, kiedy Eurowizja dla Dzieci odbędzie się w tym miejscu. Erywań był gospodarzem konkursu w 2011 roku.

Polska potwierdziła już udział w tegorocznej imprezie. Na ten moment nie wiadomo jednak, w jaki sposób Telewizja Polska wybierze reprezentanta.

Malena wygrała Eurowizję Junior 2021. Kim jest zwyciężczyni?

Malena Fox ma 14 lat i urodziła się w stolicy Armenii, Erywaniu. Młoda gwiazda nie tylko śpiewa, ale także gra na wiolonczeli.

Reprezentantka Armenii od dawna marzyła o występie na Eurowizji Junior. Nastolatka miała pojawić się w barwach swojego kraju już w zeszłorocznym konkursie, ale Armenia zrezygnowała ostatecznie z udziału.