Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: kiedy próby Krystiana Ochmana? Znamy harmonogram przygotowań w Turynie

2 min. czytania
28.04.2022 08:59
Zareaguj Reakcja

Krystian Ochman już wkrótce pojawi się w Turynie, gdzie rozpocznie przygotowania do Eurowizji 2022. Jak będzie wyglądał występ Polski i kiedy odbędą się próby Krystiana Ochmana do konkursu? Mamy harmonogram przygotowań w Turynie.

Krystian Ochman
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Od wielu tygodni reprezentant Polski, Krystian Ochman jest wymieniany w gronie faworytów tegorocznego konkursu. Piosenka "River" zauroczyła nie tylko polskich słuchaczy, ale również zagranicznych fanów. Dowodem na to jest m.in. występ w Izraelu, po którym widzowie pisali, że mają "ciarki i łzy w oczach".

Konkurs Piosenki Eurowizji to telewizyjne show, które wymaga wielu miesięcy przygotowań. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Nic więc dziwnego, że także w tym roku reprezentanci 40 krajów pojawią się w Turynie o wiele wcześniej i zapoznają się z wielką sceną. Jak będzie wyglądał występ Polski i kiedy odbędą się próby Krystiana Ochmana do konkursu?

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: kiedy pierwsza próba Krystiana Ochmana i kolejne? [Daty, harmonogram prób]

Krystian Ochman i polska delegacja przylecą do Turynu najprawdopodobniej już 2 maja – poinformował portal eurowizja.org.

Pierwsza próba Krystiana Ochmana przed Eurowizją 2022 odbędzie się we wtorek, 3 maja o godz. 13:40. Nie będzie ona dostępna dla mediów, ale organizatorzy pokażą fanom zdjęcia i zakulisowe nagrania z przygotowań Polaka.

Kolejną próbę Polski przed Eurowizją zaplanowano na godz. 13:30 w piątek, 6 maja. Później Krystianowi Ochmanowi pozostaną tylko próby generalne (w tym próba jurorska, podczas której głosują jurorzy), które odbędą się 11 maja, dzień przed drugim półfinałem konkursu.

QUIZ: ile wiesz o Krystianie Ochmanie? Test wiedzy przed Eurowizją 2022

Eurowizja 2022: jak będzie wyglądał występ Polski?

Choć Krystian Ochman i polska delegacja nie mogą zdradzić szczegółów występu Polski na Eurowizji 2022, reprezentant Polski uchylił nieco rąbka tajemnicy na temat swojej konkursowej prezentacji. Reżyserami będą Mikołaj Dobrowolski i Tomasz Klimek przygotowujący dla TVP wiele koncertów. Nad występem Ochman pracuje również z Agustinem Egurrolą.

W rozmowie z eurowizja.org artysta zapewnił, że występ będzie bardzo różnił się od tego, który widzieliśmy podczas polskich preselekcji. Będą inne kolory wizualizacji, nie będzie statywu, pojawi się też kilku tancerzy.

Wprowadzamy jakieś zmiany. Jeśli chodzi o wizuale, chcę, żeby były one bliższe teledyskowi do "River". Myślę, że na scenie chciałbym stać bez bandu, ruszałbym się w trakcie występu. (…) Teraz czekam po prostu na próby – powiedział Ochman w rozmowie z Radiem ZET na początku kwietnia.

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest