Obserwuj w Google News

Reżyserka „Chłopów” przeszła dwie operacje. Na dziewięć dni trafiła do szpitala

2 min. czytania
15.11.2023 13:04
Zareaguj Reakcja

Promocja filmu „Chłopi”, polskiego kandydata do Oscara, trwa w najlepsze. Ostatnio na wydarzeniach branżowych, związanych z filmem brakowało jednak reżyserki obrazu. Teraz Dorota Kobiela-Welchman postanowiła zdradzić, z czego wynikała jej absencja. Okazuje się, że musiała spędzić kilka dni w szpitalu, gdzie przeszła dwie operacje. Obecnie dochodzi do zdrowia w swoim domu, w otoczeniu najbliższych.

"Chłopi"
fot. Materiały prasowe

O Dorocie Kobieli-Welchman głośno zrobiło się kilka lat temu. Polska reżyserka, wraz z mężem – Hugh Welchmanem – zrealizowała film „Twój Vincent”. W animowanej produkcji o życiu Vincenta van Gogha wykorzystano technikę malarską. Zabieg ten okazał się tak niezwykły, że film Welchmanów podbił nie tylko serca Polaków, ale i widzów oraz krytyków z całego świata. Dowodem na to mogą być nominacje do najważniejszych nagród filmowych, czyli Oscara i Złotego Globu.

Redakcja poleca

„Chłopi” polskim i światowym hitem

Po sukcesie, jaki przyniósł parze film o życiu słynnego malarza, artyści postanowili iść za ciosem i zabrali się za realizację kolejnej produkcji. W tym roku na ekranach zadebiutowało ich nowe dzieło – „Chłopi” na podstawie powieści Władysława Reymonta. Obraz, z Kamilą Urzędowską, Mirosławem Baką i Robertem Gulaczykiem w rolach głównych, okazał się być tegorocznym hitem kin. Produkcję zobaczyło już ponad milion Polaków, co czyni go najchętniej oglądanym polskim filmem 2023 roku. „Chłopi” Welchmanów staną także do walki o nominację do Oscarów.

Dorota Kobiela-Welchman miała poważne problemy zdrowotne

Choć Welchmanowie mają wielkie powody do dumy, w ich życiu nie brakuje ostatnio również zmartwień. Reżyserka wyjawiła na Instagramie, że jakiś czas temu przeszła dwie operacje. W szpitalu spędziła dziewięć dni. Nie zdradziła jednak, dlaczego musiała trafić na stół operacyjny i czy jej leczenie jest już zakończone.

„Po dwóch operacjach i dziewięciu dniach w szpitalu jestem przeszczęśliwa, że nareszcie jestem w domu z Hugh i resztą rodziny. Bardzo dziękuję panu chirurgowi, który mnie operował i wszystkim, którzy mnie odwiedzili i wspierali, wysyłali życzenia! Ogromnie wam dziękuję” – napisała na Instagramie.

Pod postem reżyserki nie zabrakło komentarzy od zatroskanych fanów. Internauci życzyli jej rychłego powrotu do zdrowia i dodawali otuchy. Wsparcie okazała także m.in. Małgorzata Kożuchowska, która w „Chłopach” wcielała się w żonę organisty i matkę kleryka, zauroczonego Jagną.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Najlepsze festiwalowe filmy 2022 roku – TOP10 Filmów, które dopiero trafią do polskich kin [LISTA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe festiwali