Obserwuj w Google News

Na Oscarach pominięto młodą aktorkę, która nagle zmarła. Internauci są oburzeni taką decyzją

2 min. czytania
13.03.2023 17:34
Zareaguj Reakcja

Tradycją jest, że podczas Oscarów oddaje się hołd wszystkim twórcom kina, który odeszli w minionym roku. Amerykańska Akademia Filmowa co roku zalicza jednak wpadkę i pomija którąś z osób. W tym roku zapomniano o Charlbi Dean, która zmarła nagle w wieku 32 lat.

Charlbi Dean
fot. Christophe Simon/AFP/East News

Charlbi Dean została pominięta przez Amerykańską Akademię Filmową i nie została wspomniana w In Memoriam. Sytuacja jest o tyle niezręczna, że film z jej udziałem o tytule "W trójkącie", otrzymał trzy nominacje do Oscarów.

Zobacz także: Oscary 2023: wielka wpadka prowadzącego. Wszystko przez polski film? [WIDEO]

Oscary 2023: pominięto Charlbi Dean w In Memoriam. Internauci są oburzeni

Charlbi Dean wyrastała na wielką gwiazdę kina. Aktorka odeszła nagle w wieku 32 lat w wyniku sepsy. Zmarła tuż przed premierą filmu "W trójkącie", który został dostrzeżony przez Amerykańską Akademię Filmową. Obraz otrzymał trzy nominacje, a mimo to młodej aktorki zabrakło w tegorocznym In Memoriam. To moment podczas gali, podczas którego oddaje się hołd zmarłym twórcom z całej branży.

Redakcja poleca

Brak Dean został szybko odnotowany przez widzów. Na Twitterze internauci nie kryli swojego oburzenia. 

- Jestem oburzona tym, jak się zachowała Akademia. "W trójkącie" otrzymało trzy nominacje, w tym za "najlepszy film", a Charlbi Dean, jedna z głównych aktorek w filmie, nie została uwzględniona w In Memoriam. Dlaczego? Mam złamane serce. Zasługiwała na o wiele więcej - mozna przeczytać.

Charlbi Dean: kim była aktorka?

Charlbi Dean urodziła się 5 lutego 1990 roku w Afryce Południowej. Była aktorką i modelką, a rozpoznawalność przyniosła jej rola w filmie "Spud". Produkcja "W trójkącie" miała jej otworzyć drzwi do wielkiej kariery. Była zaręczona z modelem Lukiem Volkerem. Zmarła nagle 29 sierpnia 2022 roku w Nowym Jorku w wieku 32 lat z powodu sepsy. Pośrednią przyczyną śmierci był brak usuniętej w 2009 śledziony.

Zobacz także:  Oscary 2023. Syn Colina Farrella i Bachledy-Curuś zabrał głos po gali. Powiedział, co sądzi o ojcu

RadioZET.pl/Twitter

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów