Obserwuj w Google News

Film o Annie Jantar na TVP? Natalia Kukulska: "Nie wykluczam"

2 min. czytania
03.04.2023 09:33
Zareaguj Reakcja

W mediach gruchnęła informacja o tym, że TVP chce nagrać film lub serial opowiadający o życiu Anny Jantar. Natalia Kukulska odniosła się do tych plotek. Wokalistka przyznała, że nie wyklucza powstania takiej produkcji. Nie tylko TVP chciałoby się nią zająć.

Czy powstanie film o Annie Jantar na TVP? Natalia Kukulska: "Nie wykluczam"
fot. Mieczysław Włodarski/East News

Anna Jantar była jedną z najpopularniejszych artystek estradowych lat 70. To ona stworzyła kultowe dzisiaj hity, jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Nic nie może wiecznie trwać”, czy „Za każdy uśmiech”. Artystka była związana z Jarosławem Kukulskim, z którym doczekała się córki Natalii. Anna Jantar zmarła w wieku 30 lat w katastrofie lotniczej pod Warszawą.

Zobacz też:  Natalia Kukulska wspomina ostatnie spotkanie Krawczyka i Jantar. Wpis wzrusza do łez [FOTO]

Czy powstanie film o Annie Jantar?

Media od dłuższego czasu spekulują na temat produkcji o życiu Anny Jantar. Plotki głoszą, że potencjalnym filmem miałaby zająć się telewizja publiczna, podobnie jak było w przypadku serialu o życiu Anny German. Podobno przedstawiciele TVP przeprowadzili już pierwsze rozmowy z Natalią Kukulską. Jak było naprawdę?

W rozmowie z Pomponikiem córka tragicznie zmarłej wokalistki zabrała głos w tej sprawie. Przyznała, że żadnych rozmów z telewizją publiczną na ten temat nie prowadziła. Nie oznacza to jednak, że filmu nie będzie.

Redakcja poleca
Nie, nigdy takiego tematu nie było, żebym rozmawiała z TVP o filmie. Może nie marzę, ale nie wykluczam takiej sytuacji. Wstępne rozmowy z TVP nigdy nie miały miejsca

- powiedziała Natalia Kukulska.

Artystka zdradziła też, że nie tylko TVP mogłoby chcieć zająć się wyprodukowaniem takiego filmu. Inne stacje również mają wyrażać zainteresowanie tematem. Kukulskiej zależy również na tym, by trzymać piecze nad powstawaniem takiego materiału. Chciałaby, by film o jej mamie był zgodny z prawdą.

Jak zginęła Anna Jantar?

Anna Jantar była ikoną lat 70. w Polsce. Wokalistka stworzyła masę hitów i szybko osiągnęła ogromny, jak na tamte czasy, sukces. Po koniec 1979 roku wyleciała do USA, gdzie dawała przez trzy miesiące koncerty dla tamtejszej Polonii.

Zobacz też:  Rocznica śmierci Anny Jantar. Natalia Kukulska pokazała nieopublikowane zdjęcia

Jantar miała wrócić do męża i 4-letniej wówczas córki 14 marca 1980 roku. Wsiadła do samolotu Ił-62 „Mikołaj Kopernik” lecącego z Nowego Jorku do Warszawy, który miał wylądować ok. godz. 11 w stolicy. Niestety pod koniec lotu maszyna zaczęła mieć problem z podejściem do lądowania. Samolot rozbił się zaraz obok warszawskiego Okęcia. Anna Jantar zmarła w wieku 30 lat.

Brandon Lee, Heath Ledger, Aaliyah
10 Zobacz galerię
fot. Miramax/Courtesy Everett Collection/East News/ Ferrari Press/East News/Courtesy Everett Collection/East News