Obserwuj w Google News

Evans Evans nie żyje. Aktorka z "Bonnie i Clyde" miała 91 lat

2 min. czytania
21.06.2024 15:44

Zmarła Evans Evans. Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna zasłynęła rolą w filmie "Bonnie i Clyde" z 1967 roku. Miała 91 lat. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Evans Evans nie żyje. Grała w "Bonnie i Clyde"

16 czerwca 2024 roku odeszła Evans Evans - amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, która wystąpiła w wielu małych rolach w popularnych produkcjach. Wśród nich znalazł się kultowy film "Bonnie i Clyde" z 1967 roku. Miała 91 lat. Jak podaje Deadline, nie zdradzono szczegółów śmierci artystki. Zgon prawdopodobnie był związany z jej sędziwym wiekiem.

Evans Evans urodziła się 26 listopada 1932 roku w Bluefield w Wirginii Zachodniej. Przed kamerą zadebiutowała w 1957 roku w serialu "Studio One". Następnie grała w takich produkcjach telewizyjnych, jak "Omnibus", "Juno and the Paycock", czy "Play of the Week". W 1963 roku wyszła za reżysera Johna Frankenheimera, z którym pozostała w związku do roku 2002, kiedy zmarł.

Redakcja poleca

Evans Evans: najważniejsze osiągnięcia

W 1961 roku Evans zagrała w kultowym serialu "Strefa mroku". W jej dorobku znalazły się również takie tytuły, jak "Gunsmoke", "The Defenders", "77 Sunset Strip", "Alfred Hitchcock przedstawia", czy "Grand Prix". Najsłynniejszą rolą aktorki była postać Velmy Davis - kobiety uprowadzonej przez tytułowych bohaterów słynnego filmu "Bonnie i Clyde".

Zobacz także

W kolejnych latach Evans pojawiała się w takich produkcjach, jak "Mannix", "Przyjdzie na pewno", czy "Przepowiednia". Po raz ostatni na ekranie pojawiła się w filmie "Kula w łeb" z 1989 roku w reżyserii jej męża. Łącznie wystąpiła w około 30 filmach i serialach. Aktorka występowała również na Broadwayu.

Źródło: Radio ZET/Deadline

Nie przegap