Obserwuj w Google News

„Piosenki o miłości“: pierwszy zwiastun polskiego hitu z festiwalu w Gdyni [WIDEO]

2 min. czytania
04.01.2022 14:05

„Piosenki o miłości“ – hit festiwalu w Gdyni z pierwszym oficjalnym zwiastunem. Co już wiemy o filmie z udziałem wokalistki The Dumplings? Kiedy premiera?

Piosenki o miłości - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Gutek Film

„Piosenki o miłości” Tomasza Habowskiego zostały nagrodzone podczas  Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Czarno-biała produkcja została uhonorowana w kategorii najlepszy film mikrobudżetowy (za który w poprzednim roku laur zdobył  „Ostatni komers” Dawida Nickela) i zaskarbił sobie ogromną przychylność widzów i krytyków.

Redakcja poleca

Film opowiada o spotkaniu dwójki artystów, którzy marzą o wielkiej muzycznej karierze. Ona pochodzi z małego miasteczka i marzy o zobaczeniu świata. Na razie kelneruje, a w wolnych chwilach pisze piosenki o tym, co jej w duszy gra. On pochodzi z dużego miasta i z artystycznej rodziny. Jego pragnieniem jest nagrać album, który odniesie sukces. Tym samym bohater mógłby utrzeć nosa swojemu sławnemu ojcu. Rodziciel aktor ciągle bowiem deprecjonuje talent chłopaka. Gdy dzięki losowi ich drogi przypadkiem się zetkną, rozpocznie się zaskakująca i nietypowa relacja, która będzie mogła wywrócić ich życia do góry nogami. Czy Robert i Alicja spełnią swoje marzenia? Czy może ich przygoda zakończy się fiaskiem? Przekonajcie się sami, oglądając film „Piosenki o miłości”, gdy trafi do kin w pierwszym kwartale roku, a tymczasem dajcie porwać się premierowemu zwiastunowi.

Dystrybutor w następujących słowach opisuje nadchodzący film:

„Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”.
Redakcja poleca

„Piosenki o miłości” – zwiastun

Wypuszczony właśnie materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„Piosenki o miłości” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą jest debiutujący w długim metrażu Tomasz Habowski, który dotychczas znany był ze współpracy scenariuszowej przy serialu  TVN „ Na Wspólnej”.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak rozchwytywany ostatnio Tomasz Włosok (przed premierą „Piosenek o miłości”, zobaczymy go jeszcze w „ Jak pokochałam gangstera”) oraz Justynę Święs, czy połowa topowego duetu  The Dumplings. Towarzyszyć im będą także:  Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Iga Krefft,  Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Philippe Tłokiński czy Justyna Budnik.

„Piosenki o miłości” – kiedy premiera?

Wedle zapewnień polskiego dystrybutora – firmy Gutek Film – „Piosenki o miłości” zobaczymy na ekranach kin w pierwszym kwartale roku. Dokładna data premiery nie jest chwilowo znana.

Czytaj także:  „Inni Ludzie“: głośna adaptacja powieści Doroty Masłowskiej na pierwszym zwiastunie [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowe Gutek Film/Facebook

Najlepsze seriale 2021 roku – wybór redakcji RadioZET.pl [ZDJĘCIA]