Obserwuj w Google News

Wiadomo, kto poprowadzi Oscary 2023. Powróci znana i lubiana postać

2 min. czytania
08.11.2022 17:41
Zareaguj Reakcja

Oscary 2023 zyskały osobę, która poprowadzi galę. Amerykańska Akademia Filmowa postanowiła się zastanowić, kto sprawdził się w poprzednich latach i zaprosiła do współpracy Jimmy'ego Kimmela. Kiedy się odbędzie wydarzenie?

Jimmy Kimmel poprowadzi Oscary 2023
fot. Robin Beck/AFP/East News,Chris Delmas/AFP/East News

Wiadomo, kto poprowadzi Oscary 2023. Przyszłoroczne wydarzenie jest planowane wiele miesięcy wcześniej, a informacje są stopniowo podawane do publicznej wiadomości. Amerykańska Akademia Filmowa, która przyznaje nagrodę, zdradziła, że galę poprowadzi Jimmy Kimmel.

Zobacz także:  Oscary 2023: zmiany w regulaminie popularnej imprezy. Jakie warunki należy spełnić?

Oscary 2023: wiadomo, kto poprowadzi galę

Oscary to bezsprzecznie jedna z najważniejszych nagród w historii kina. Jednak przez ostatnie lata Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zaliczyła wiele wpadek. Oscary straciły na oglądalności, a gale były opisywane jako nudne. Od jakiegoś czasu Amerykanie usiłują zmienić wizerunek Oscarów i przywrócić wydarzeniu dawny blask.

Redakcja poleca

Pomóc ma w tym między innymi wybór odpowiedniego prowadzącego nadchodzącą galę. Amerykańska Akademia Filmowa zdradziła na Twitterze, że wydarzenie poprowadzi uwielbiany i ceniony komik, Jimmy Kimmel

Zaproszenie do prowadzenia Oscarów po raz trzeci to wielki zaszczyt… albo pułapka. W każdym razie, jestem wdzięczny Akademii, że poprosiła mnie, żebym się tym zajął po tym, jak wszyscy dobrzy odmówili - tak Jimmy Kimmel skomentował doniesienia.

Co ciekawe, 54-letni prezenter prowadził już wcześniej Oscary w latach 2017 i 2018. Przypominamy, że z kolei Oscary 2022 poprowadziły trzy kobiety - Regina Hall, Amy Schumer i Wanda Sykes. Wiele wskazuje na to, że Amerykańska Akademia Filmowa chce odejść od tego zwyczaju i zaangażować w oscarowy wieczór jednego prowadzącego.

Oscary 2023: kiedy się odbędą?

Oscary 2023 są zaplanowane na 12 marca 2023 roku. 95. ceremonia wręczenia nagród odbędzie się tradycyjnie w Dolby Theatre

Zobacz także: Świat oszalał na punkcie filmu Netflixa. Takiego sukcesu nikt się nie spodziewał 

RadioZET.pl/Twitter

Amsterdam - kadr z filmu
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Disney Polska