Obserwuj w Google News

Oscary 2023: zmiany w regulaminie popularnej imprezy. Jakie warunki należy spełnić?

1 min. czytania
26.05.2022 15:35
Zareaguj Reakcja

Oscary 2023 wydają się jeszcze odległą imprezą, jednak już teraz trwają przygotowania do uroczystej gali. 95. rozdanie Oscarów będzie obowiązywało z nowym regulaminem. Co się zmieni?

Oscary 2023
fot. Shutterstock

Oscary 2023: zmiany w regulaminie popularnej imprezy. Rozdanie Oscarów jest jednym z najważniejszych momentów roku w branży filmowej. O złotej statuetce marzy wielu twórców kina. Okazuje się, że w nadchodzących latach będą oni musieli spełnić określone warunki, by móc być nominowanym do prestiżowej nagrody.

Zobacz także:  Oscary 2023: wiemy, kiedy odbędzie się 95. gala wręczenia nagród. Które filmy mają szanse na wygraną?

Oscary 2023: zmiany w regulaminie popularnej imprezy. Jakie warunki należy spełnić?

Oscary 2023 odbędą się w dopiero za kilka miesięcy, jednak już teraz budzą ogromne emocje. Amerykańska Akademia Filmowa chce się trochę zdystansować od reguł, które zostały wprowadzone w momencie panującej pandemii koronawirusa i zapowiada zmiany w regulaminie imprezy. Przede wszystkim przywrócono pewnego rodzaju wymóg - każdy film, który chce brać udział w rywalizacji musi mieć premierę kinową. Wcześniej produkcje mogły trafić jedynie na platformy streamingowe, ale to już przeszłość. Warto zaznaczyć, że nominowany film musi mieć wyznaczoną datę premiery od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku.

Redakcja poleca

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl - zmiany dotyczą też limitu liczby oryginalnych utworów, które można zgłaszać w przypadku musicali.

Oscary 2023: kiedy się odbędą?

Oscary 2023 odbędą się 12 marca 2023 roku. Wydarzenie będzie miało miejsce w Dolby Theatre.

Zobacz także:  „The Gray Man“: zwiastun najdroższego filmu Netflixa. Za kamerą bracia Russo [WIDEO]

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl

The Gray Man - kadr z filmu
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix