Obserwuj w Google News

Jennifer Kuo Baxter nie żyje. Twórczyni "Stuarta Malutkiego" i innych znanych filmów miała 62 lata

2 min. czytania
22.09.2022 08:04
Zareaguj Reakcja

Zmarła Jennifer Kuo Baxter współpracująca z takimi studiami, jak Sony Pictures i DreamWorks Animation. Co było przyczyną jej śmierci?

Znicz - materiał poglądowy/Sturat Malutki 2 - kadr z filmu
fot. Value Stock Images/East News/ Value Stock Images

23 lipca 2022 roku odeszła Jennifer Kuo Baxter. Była amerykańską prawniczką i ekspertka w zakresie nadzorowania produkcji i efektów specjalnych, a także kierowniczką wyższego szczebla, która pracowała z największymi studiami filmów animowanych, takimi jak Sony Pictures czy DreamWorks Animation. Miała 62 lata.

Jennifer Kuo Baxter nie żyje

O śmierci kobiety media dowiedziały się z opóźnieniem. Jednym z portali, który podał informację o zgonie Kuo Baxter, był Variety.

Przyczyną śmierci był rak. Nie zdradzono szczegółów dotyczących choroby.

Redakcja poleca

Jennifer Kuo Baxter urodziła się w 1960 roku na Hawajach. Ukończyła Wellesley College oraz NYU Law School. W 1984 roku zaczynała jako prawniczka w Los Angeles. Jej kariera w branży filmowej rozpoczęła się 2 lata później, kiedy dołączyła do zespołu Columbia Pictures - firmy, która z czasem stała się Sony Pictures Entertainment. Pracowała jako osoba zajmująca się wspieraniem produkcji i dystrybucji filmów. Z czasem jej doświadczenie w produkcji i efektach specjalnych sprawiło, że została współprzewodniczącą grupy do spraw biznesowych i prawnych w Sony Pictures Digital.

W swojej karierze była ściśle związana z pracą nad takimi filmami, jak "Stuart Malutki", "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe", czy "Żołnierze kosmosu". Dzięki nabytemu doświadczeniu w branży, Kuo Baxtre została awansowana na stanowisko kierownicze w wytwórni DreamWorks. Była też dyrektorką do spraw biznesowych i prawnych w Interscope Communications.

Redakcja poleca

Zostawiła swojego męża Toma Baxtera, ich syna Charlie'ego oraz innych członków najbliższej rodziny.

RadioZET.pl/Variety