Obserwuj w Google News

Marva Hicks nie żyje. Aktorka znana ze "Star Treka" i "Daredevila" miała tylko 47 lat

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
20.09.2022 07:20
Zareaguj Reakcja

Zmarła Marva Hicks - amerykańska aktorka i piosenkarka, która wstąpiła w wielu znanych filmach i serialach. Miała tylko 47 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

Marva Hicks
fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

17 września 2022 roku odeszła Marva Hicks. Była amerykańską aktorką filmową, telewizyjną i sceniczną, piosenkarką oraz kompozytorką. Grała w takich produkcjach, jak "Zabójcza perfekcja", "Star Trek: Voyager" czy "Daredevil". Zmarła prawdopodobnie w wieku 47 lat.

Marva Hicks nie żyje

Jak podaje Deadline, informację o śmierci Hicks potwierdziła jej rodzina, która wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Z ciężkim sercem dzielimy się wiadomością o odejściu naszej drogiej Marvy Hicks Tahy. Była ukochaną żoną, członkinią rodziny i przyjaciółką, za którą będziemy bardzo tęsknić. Pozostanie cudem na zawsze w naszych sercach. Miłość, jaką darzyła męża, rodzinę, przyjaciół i osoby z branży rozrywkowej, nie znała granic. Byliśmy głęboko poruszeni jej niesamowitym wylewem miłości. Dziękuję za współczucie i modlitwy.

Na Twitterze pojawił się również pożegnalny wpis jej przyjaciółki - aktorki Holly Robinson Peete.

Wspominam moją przyjaciółkę piosenkarkę, kompozytorkę, aktorkę i gwiazdę Broadwayu Marvę Hicks.
Wysyłam modlitwy do jej uroczego kochającego męża Akwasiego Tahy - (mojego kumpla ze studiów) i do wszystkich, którzy kochali Marvę…
Będziemy za tobą bardzo tęsknić.
Spoczywaj w niebiańskim wiecznym pokoju, siostro…

Nie podano przyczyny jej śmierci.

Redakcja poleca

Marva Hicks urodziła się 5 maja 1975 w Petersburgu w stanie Wirginia, chociaż niektóre źródła podają, że artystka była kilkanaście lat starsza. Ukończyła Howard University. Swoją karierę zaczynała jako wokalistka R&B. Pod koniec lat 80. podpisała kontrakt z wytwórnią Polydor i w 1991 roku wydała pierwszą płytę pod tytułem "Marva Hicks". Jej największym hitem był utwór  "Never Been in Love Before". W 1996 roku występowała w chórkach Michaela Jacksona. Wspólnie z gwiazdorem wykonała utwór "I Just Can't Stop Loving You". Grała również na Broadwayu w takich sztukach jak "Król Lew", "Lena Horne", "Motown" i "Caroline, Or Change".

Hicks przed kamerą zadebiutowała w 1987 roku w epizodycznej roli w filmie "Enemy Territory". Pierwszym serialem z jej udziałem byli "Prawnicy z Miasta Aniołów" z 1992 roku. W kolejnych latach grała w takich produkcjach, jak "Dynamika ciał", "Szaleję za tobą", "Zabójcza perfekcja", "Przybysze - Ciało i dusza", "Jak dwie krople czekolady ", "Dla dobra nas wszystkich", "Babilon 5" czy "Star Trek: Voyager".

Redakcja poleca

W nowym millenium jej role ograniczały się do popularnych seriali, często platformy Netflix pokroju "House of Cards", "Daredevila" czy "Czarnej listy". Ostatnią produkcją z udziałem Hicks był serial "Madam Secretary" z 2019 roku. Łącznie wystąpiła w ponad 20 tytułach.

Pozostawiła swojego męża Akwasiego Tahę. 

RadioZET.pl/Deadline/Twitter/IMDb