Obserwuj w Google News

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska nie żyje. Aktorka i lalkarka miała 83 lata

1 min. czytania
20.09.2022 17:28
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska nie żyje. Aktorka oraz współzałożycielka Teatru „Kubuś” w Kielcach miała 83 lata. O jej śmierci poinformowali Dorota i Artur Anyżowie z Fundacji Studio TM.

nie żyje
fot. shutterstock.com Yaraslau Mikheyeu

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska zmarła 17 września w wieku 83 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną jej śmierci. Artystka należała do grona najdłużej pracujących aktorów w Teatrze Lalki i Aktorka „Kubuś” – była związana z placówką od prawie 50 lat.

Zobacz także:  Marva Hicks nie żyje. Aktorka znana ze "Star Treka" i "Daredevila" miała tylko 47 lat

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska nie żyje

- Dotarła do nas dzisiaj bardzo smutna wiadomość o śmierci naszej przyjaciółki. Katarzyna Orzeszek – współzałożycielka Teatru "Kubuś", aktorka, niekwestionowana gwiazda kieleckiej sceny lalkowej – czytamy na Facebooku Fundacji Studio TM.

- Kasia była człowiekiem ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla ludzi, a szczególnie dla nas, młodych aktorów, którzy stawiali swoje pierwsze kroki na scenie. Nigdy nie odmówiła pomocy, nigdy nie zabrakło jej czasu dla nas. Kasia w każdej sytuacji zachowywała pogodę ducha i emanowała ogromnym poczuciem humoru. Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych. Kasiu, będziemy pamiętać o tobie zawsze. Spoczywaj w pokoju – napisali współpracownicy aktorki.

Redakcja poleca

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska swój debiut na scenie zaliczyła w 1960 roku. Była znana ze spektakli takich jak „Szopka krakowska”, „Brzydkie kaczątko” czy „Królowa śniegu”. Pojawiła się także w serialu „Syzyfowe prace” w reżyserii Pawła Komorowskiego.

Ryszard Kotys,James Michael Tyler i Helen McCrory
21 Zobacz galerię
fot. Michał Wargin/East News, Julian Mackey/Shutterstock/Rex Features/East News i Nils Jorgersen/Shutterstock/Rex Features/East News