Obserwuj w Google News

"Furioza" przyćmi filmy Vegi? Książkiewicz i Damięcki przejmują kino gangsterskie [ZWIASTUN]

2 min. czytania
25.08.2021 16:02
Zareaguj Reakcja

"Furioza" to nowy polski film gangsterski, w którym zobaczymy zupełnie odmienionych Weronikę Książkiewicz, Mateusza Damięckiego oraz plejadę gwiazd kina i telewizji. Do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji.

Furioza Damięcki metamorfoza
fot. materiały prasowe Kino Świat

Patryk Vega może zacząć się niepokoić. Nadchodzi "Furioza"! Oficjalny zwiastun nowego polskiego filmu gangsterskiego zapowiada mocne kino z doborową obsadą, a być może nawet i niezłym scenariuszem. Krytycy, którzy widzieli już film Cypriana T. Olenckiego ("Polandja"), prześcigają się w zachwytach - szczególnie nad rolami Mateusza Damięckiego i Weroniki Książkiewicz. Aktorzy do ról w "Furiozie" zmienili się nie do poznania. 

FURIOZA (12)
fot. materiały prasowe Kino Świat
Redakcja poleca

"Furioza": Zwiastun filmu z Weroniką Książkiewicz i Mateuszem Damięckim [WIDEO]

Mateusz Damięcki i Weronika Książkiewicz tygodniami przygotowali się do ról współczesnego gangstera i bezkompromisowej policjantki. W "Furiozie" stoją po przeciwnych stronach barykady. Bohaterka grana przez gwiazdę "Planety Singli" próbuje rozbić układ, w którym się wychowała. Gangster, w którego wciela się Damięcki, nie chce do tego dopuścić, a tym bardziej pozwolić, by "mieszała w głowie" jego przyjacielowi (Mateusz Banasiuk).

FURIOZA (21)
fot. materiały prasowe Kino Świat

Film Olenckiego ma nie tylko szokować widzów niewybrednym językiem, mocnymi scenami akcji i ostrymi scenami seksu, ale też zadawać pytania o honor, lojalność, siłę miłości i prawo do zemsty w momencie, gdy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny. "Furioza" to sensacyjne kino bez lukru, które ma wynieść gatunek na zupełnie nowy poziom. Czy uda mu się to osiągnąć, przekonamy się już niebawem. Tymczasem zapraszamy na oficjalny zwiastun filmu.

Oglądaj

Redakcja poleca

"Furioza" - Kiedy premiera?

"Furioza" trafi do kin już 22 października 2021 roku. W filmie, prócz Książkiewicz i Damięckiego, występują (wspomniany już) Mateusz Banasiuk oraz Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka.

materiały prasowe Kino Świat
fot. materiały prasowe Kino Świat
materiały prasowe Kino Świat
fot. materiały prasowe Kino Świat

Reżyserem "Furiozy" jest Cyprian T. Olencki, który napisał też scenariusz filmu wspólnie z Tomaszem Klimalą. Za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit. Muzykę skomponował Miro Kępiński. Rolę producenta pełni Marcin Zarębski.

RadioZET.pl/Kino Świat

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]