Obserwuj w Google News

"Pitbull" powraca: najnowszy film Patryka Vegi w pełnym zwiastunie. Znamy szczegóły fabularne

2 min. czytania
10.08.2021 10:30
Zareaguj Reakcja

Patryk Vega zaprezentował zwiastun swojego najnowszego filmu - "Pitbull" powraca z kolejną odsłoną. Co wiemy o fabule i kiedy odbędzie się premiera?

"Pitbull" powraca: najnowszy film Patryka Vegi w pełnym zwiastunie. Znamy szczegóły fabularne
fot. materiały prasowe Kino Świat

Pierwszy "Pitbull" to legenda polskiego kina sensacyjnego i choć kolejne odsłony mogły pozostawiać wiele do życzenia, głośna produkcja  Patryka Vegi stała się marką przyciągającą do kin wielu Polaków. Teraz seria wraca z nową odsłoną, która poruszy między innymi tematykę mafii pruszkowskiej. Zobaczcie zwiastun.

Redakcja poleca

O czym będzie nowy "Pitbull"?

Najnowszy "Pitbull" zapowiadany jest jako powrót do korzeni, a jednocześnie odświeżenie marki dla nowego, młodego widza. Fabuła oscylować ma wokół spraw kryminalnych, którymi żyła cała Polska, w tym: wysadzenie bloku przy Ostrobramskiej, zabójstwo Pershinga, bomba na stacji Shell, czy śmierć generała Marka Papały.

W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia  grupy Pershinga - konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju.  Konfrontacja bandyty i psa przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

Zgodnie z zapowiedzią, historia przedstawiona w filmie oparta została na bezpośredniej dokumentacji Gangu karateków, który między innymi zamordował małżeństwo Jaroszewiczów. Autentyczna ma być również postać konstruktora bomb, Andrzeja Pałuckiego, z którym Patryk Vega miał przeprowadzić setki godzin rozmów.

materiały prasowe Kino Świat
fot. materiały prasowe Kino Świat

"Pitbull": zwiastun nowej części filmu Patryka Vegi

"Pitbull": kiedy premiera?

W roli głównej wystąpił rzecz jasna  Andrzej Grabowski, a na ekranie towarzyszyć mu będą Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Damian Białas, Natan Gołębiewski, Dominik Gorbaczyński, Jan Hrynkiewicz, Justyna Karłowska, Michał Karmowski, Szymon Kukla, Michał Kurek, Leonardo Marques, Julia Michalewska, Andrzej Młynarczyk, Maksymilian Wesołowski, Aneta Zając, Michał Zbroja i mistrz świata organizacji UFC – Jan Błachowicz.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Patryk Vega. Nowy "Pitbull" zawita na ekranach kin 11 listopada 2021 roku.

Redakcja poleca

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Kino Świat