Obserwuj w Google News

"Doktor Strange 2" z nowym monstrualnym przeciwnikiem. Z kim zmierzy się czarodziej Marvela?

2 min. czytania
27.07.2021 11:31
Zareaguj Reakcja

Według najnowszych informacji w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" pojawi się nietypowy przeciwnik znany z komiksów Marvela. Z kim zmierzy się Najwyższy Czarnoksiężnik Ziemi?

Doktor Strange - Chiwetel Ejiofor, Benedict Cumberbatch - kadr z filmu Marvela
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Wygląda na to, że film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" tak jak zapowiadano, będzie ocierał się o horror. W produkcji ma się pojawić prawdziwe monstrualny przeciwnik tytułowego bohatera.

"Doktor Strange 2" - Gargantos w filmie Marvela?

Przyszłe filmy Marvela są otoczone tajemnicą. Twórcy kolejnymi produkcjami odkrywają fragmenty większej całości składające się na tak zwane Fazy. Jednym z kluczowych elementów trwającej obecnie Fazy Czwartej jest film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego.

Redakcja poleca

Jak podaje portal CBR, w obsadzie filmu wystąpi aktorka Yenifer Molina. Jej nazwisko figuruje przy tytule "Doktora Strange'a 2" w serwisie mandy.com. Okazuje się, że aktorka wcieli się w postać nazwaną "Gargantos".

Mandy.com
fot. foto: print screen z Mandy.com

Dla miłośników komiksów Marvela imię powinno być znaczące. Gargantos to ośmiornicopodobna istota z jednym okiem, która zadebiutowała w 13. numerze komiksu "Sub-Mariner" z 1969 roku. Po raz drugi i ostatni pojawiła się w "X-Factor Annual" 4 z 1989 roku. Nie jest więc to postać szczególnie popularna. Twórcy Marvela lubią jednak sięgać po niszowych bohaterów, by rozwijać ich potencjał w bardzo zaskakujący sposób.

Redakcja poleca

Gargantos był potworem morskim, z którym walkę stoczył Namor - król Atlantydy. Niewykluczone, że Molina podłoży głos pod morskiego stwora, ale istnieje też szansa, że filmowa wersja Gargantosa nie będzie miała nic wspólnego z komiksowym pierwowzorem. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że w "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zobaczymy innego przypominającego głowonoga potwora, tym razem znanego z komiksów o Najwyższym Czarnoksiężniku Ziemi. Mowa o międzygalaktycznym stworze znanym jako Shuma-Gorath. Możliwe, że Gargantos i Shuma-Gorath będą w jakiś sposób powiązani. Tajemnicza rola Moliny może też zapowiadać kinowy debiut Namora, który w komiksach współdziałał z Doktorem Strange'em w grupie o nazwie Defenders.

Redakcja poleca

"Doktor Strange 2" - kiedy premiera?

Tytuł sequela przygód Doktora Strange'a zdradza mniej więcej, co będzie głównym przedmiotem fabuły filmu. Chodzi o multiwersum, za którego narodziny odpowiadają bohaterowie serialu "Loki". W produkcji pojawi się też Elizabeth Olsen wcielająca się w Scarlet Witch, ostatnio widziana w "WandaVision", więc oba seriale MCU są znaczące dla fabuły nadchodzącej produkcji. W obsadzie nie zabraknie również takich gwiazd jak Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która prawdopodobnie wcieli się w Amerikę Chavez - superbohaterkę z alternatywnego wymiaru. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" trafi do kin już 23 marca 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/Mandy.com