Obserwuj w Google News

Nie tylko "Kapitan Ameryka 4". Marvel nie ogłosił jeszcze większości nadchodzących filmów

3 min. czytania
29.04.2021 14:17
Zareaguj Reakcja

Po zakończeniu serialu "The Falcon and the Winter Soldier" Marvel zapowiedział 4. część "Kapitana Ameryki". To dopiero wierzchołek góry lodowej, bo w planach studia jest multum wciąż niezapowiedzianych tytułów. 

The Falcon and the Winter Soldier - Anthony Mackie - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Marvel Studios trzyma w zanadrzu wiele produkcji, które niebawem ujrzą światło dzienne. Okazuje się, że zapowiedziana po finale serialu "The Falcon and the Winter Soldier" czwarta część przygód Kapitana Ameryki, to nie koniec niespodzianek twórców MCU.

Filmy Marvela - nie ogłoszono większości nadchodzących produkcji MCU

Produkcje Marvela od ponad dekady wyznaczają trendy w świecie produkcji komercyjnych. Kevin Feigie i jego ekipa dokonali prawdziwego przełomu w dziedzinie kina rozrywkowego i adaptacji komiksów superbohaterskich, tworząc naprawdę fascynujący fenomen popkulturowy. Niedawno dzięki platformie Disney+ MCU poszerzyło się o produkcje w odcinkach. Nie jest to jednak jedyna droga, którą podążają twórcy, gdyż nadal w dużej mierze będą skupiać się na kolejnych filmach kinowych.

Redakcja poleca

Jak podaje Murphy's Multiverse, Malcolm Spellman - twórca, showrunner i główny scenarzysta serialu "The Falcon and the Winter Soldier", zdradził, że Marvel Studios ma w planach wiele produkcji, na których temat oficjalnie nie padło jeszcze żadne słowo. Wszystko po to, by nie popsuć zabawy widzom z oglądania kolejnych tytułów. Chociaż rozpiska filmów na dwie kolejne fazy MCU, czyli do roku 2025, jest znana od dawna, nie pojawił się w niej "Kapitan Ameryka 4". Prace nad filmem ogłoszono, dopiero kiedy zakończono serial o Samie Wilsonie i Buckym Barnesie, w którym ten pierwszy stał się nowym Capem. Spellman skomentował tę sytuację.

Byłem zaskoczony, jak niewiele z nadchodzących filmów Marvela zostało ogłoszonych. Dla fanów wszystko stanie się jaśniejsze, gdy te przedsięwzięcia zostaną w końcu oficjalnie zapowiedziane.

Oczywiście twórca nie zdradził o jakich tytułach mowa, ale fani komiksów Marvela mogą mieć pewne podejrzenia. I nie chodzi jedynie o nowe wcielenie X-Men, które prędzej czy później zadebiutuje w MCU.

Redakcja poleca

Filmy Marvela - jak może wyglądać przyszłość MCU?

Zapewne w przyszłości zobaczymy piątą część "Avengers". Nie wiadomo jednak, czy powróci nowa wersja drużyny, czy jej wariacja, jak na przykład Young Avengers. Kinowa adaptacja komiksu o nastoletnich herosach wydaje się oczywista. Ostatnimi czasy Marvel Studios powołuje do życia kolejnych młodych superbohaterów, takich jak Ms. Marvel, Iron Heart, nowa Hawkeye, czy wprowadzone w dotychczasowych serialach MCU postacie, które dopiero staną się obrońcami świata. Przykładem mogą być Tommy i Billy (Speed i Wiccan) - dzieci Scarlet Witch, Eli (Patriot) - wnuk Isaiah Bradleya, czy Joaquin (nowy Falcon) - pomocnik Sama Wilsona.

Redakcja poleca

Z drugiej strony wkrótce możemy być świadkami narodzin drużyny o zupełnie innym charakterze. Mowa o adaptacji komiksów o Thunderbolts lub Dark Avengers. W obu wypadkach grupy superbohaterów były złożone z dawnych superprzestępców, których  zamiary były nie do końca jednoznaczne moralnie. Istnieje szansa, że drużynę może poprowadzić do boju Baron Zemo, który w serialu "The Falcon and the Winter Soldier" nabrał antybohaterskiego charakteru, lub nawet John Walker, który pod koniec produkcji w odcinkach został U.S. Agentem. W tworzenie zespołu na pewno jest zamieszana Valentina Allegra de Fontaine, znana również jako Contessa, ale niewykluczone, że pomoże jej Sharon Carter.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Na razie pozostaje nam czekać na kolejne produkcje Marvela, zarówno te kinowe, jak i serialowe. Spellman powróci jako twórca w czwartej części "Kapitana Ameryki", na którego temat wiadomo obecnie bardzo niewiele. W najbliższych planach Marvel Studios są takie produkcje jak "Black Widow", "Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni", "Eternals" oraz "Spider-Man: No Way Home". Po roku 2021 zobaczymy między innymi kolejne części "Thora", "Black Panthera, "Doktora Strange'a", "Ant-Mana i Wasp", "Kapitan Marvel" i "Strażników Galaktyki" a także nowe wersje "Blade'a" i "Fantastic Four".

RadioZET.pl/Murphy's Multiverse
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET