Obserwuj w Google News

"Doktor Strange 2" - czy głównym przeciwnikiem będzie przerażający potwór z innego wymiaru?

2 min. czytania
19.05.2021 14:48
Zareaguj Reakcja

Czy w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" pojawi się Shuma-Gorath - przerażające stworzenie znane z komiksów Marvela? Według najnowszych pogłosek to właśnie on będzie głównym przeciwnikiem potężnego maga.

Doktor Strange - Chiwetel Ejiofor, Benedict Cumberbatch - kadr z filmu Marvela
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Czy w drugiej części przygód "Doktora Strange'a" pojawi się istota znana jako Shuma-Gorath i to właśnie z nią zmierzy się główny bohater? Wskazują na to najnowsze informacje na temat filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness".

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kto będzie przeciwnikiem w filmie Marvela?

Nadchodzące produkcje Marvel Studios rozpalają wyobraźnie fanów MCU. Fabuły produkcji Czwartej Fazy nadal są objęte tajemnicą. Należy do nich sequel "Doktora Strange'a" o finezyjnym tytule. Na razie wiadomo jedynie, że film podejmie wątki ukazane w serialu "WandaVision", a jedną z głównych bohaterek będzie grana przez Elizabeth Olsen Wanda Maximoff/Scarlet Witch.

Redakcja poleca

Zdaniem wielu fanów tytułowe "multiwersum szaleństwa" ma się odnosić do mocy członkini Avengers - posługiwania się magią chaosu. Jak podaje The Illuminerdi, niezależny dziennikarz Daniel Richtman, którego przecieki na temat filmów Marvela kilkukrotnie już się sprawdziły, twierdzi, że głównym antagonistą Stephena Strange'a będzie jednak istota znana jako Shuma-Gorath.

Jest to stworzenie z innego wymiaru, którego sam wygląd może wywołać przerażenie. Wygląda bowiem jak wielkie, lewitujące oko z mackami. Do tego dysponuje wieloma magicznymi zdolnościami i w komiksach Marvela uchodzi za bardzo potężnego adwersarza Najwyższego Czarnoksiężnika. Shuma-Gorath zadebiutował w komiksie "Marvel Premiere" #10 z 1973 roku, chociaż zapowiadano go już w kilku poprzednich zeszytach innej serii. Fani twórczości H.P. Lovecrafta powinni w historiach o tej istocie czuć się jak w domu, bo powstała na podstawie koncepcji Wielkich Przedwiecznych.

Redakcja poleca

Shuma-Gorath w roli antagonisty pasowałby do tytułu nie tylko z powodu swojego szaleńczego wyglądu i charakteru. W komiksach jest władcą setek alternatywnych światów i wielokrotnie ścierał się z Doktorem Strange'em w walce. Byłby więc idealną postacią do wprowadzenia multiwersum do MCU.

Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" ma być wypełniony wątkami rodem z horroru. Reżyserem produkcji został zresztą znany z serii "Martwe zło" Sam Raimi. Shuma-Gorath z powodzeniem mógłby wprowadzić elementy kina grozy i pasowałby do inspiracji Lovecraftem pojawiających się w "Martwym źle". Warto jednak pamiętać, że pojawienie się Shumy-Goratha jest obecnie jedynie plotką, na której potwierdzenie lub zdementowanie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Redakcja poleca

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za niespełna rok, bo dokładnie 23 marca 2022. W produkcji wystąpią Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która prawdopodobnie wcieli się w Amerikę Chavez.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

RadioZET.pl/The Illuminerdi