Obserwuj w Google News

"Doktor Strange 2" - czy Loki powróci w nadchodzącym filmie Marvela?

2 min. czytania
15.07.2021 13:41
Zareaguj Reakcja

Czy wydarzenia z serialu "Loki" świadczą o tym, że tytułowy bohater powróci w filmie Marvela "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"? Wiele na to wskazuje.

Loki - Tom Hiddleston - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Serial "Loki" wyznaczył jasny kierunek, w którym będzie podążać filmowe uniwersum Marvela. Oznacza to, że produkcja ma duże znaczenie dla kolejnych tytułów kinowych, z którymi będzie bezpośrednio powiązana. Czy wynika z tego, że Loki pojawi się w jednym z nadchodzących filmów, na przykład drugiej części "Doktora Strange'a"?

"Doktor Strange 2" - Tom Hiddleston jako Loki w filmie Marvela?

O tym, że grany przez Toma Hiddlestona filmowy Loki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa możemy dowiedzieć się ze sceny po napisach w trzecim serialu Marvel Studios zrealizowanym dla platformy Disney+. Twórcy "Lokiego" zapowiedzieli, że produkcja doczeka się drugiego sezonu.

Redakcja poleca

Loki może jednak powrócić do MCU o wiele szybciej niż myślimy. Jak podaje The Hollywood Reporter, Hiddleston ma dołączyć do obsady filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", co jest całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę zakończenie pierwszego sezonu "Lokiego". Jeśli te informacje się potwierdzą, oznacza to, że u boku Benedicta Cumberbatcha zobaczymy nie tylko Elizabeth Olsen.

O tym, że odtwórczyni Scarlet Witch wystąpi w nadchodzącym filmie Sama Raimiego wiadomo było od dawna. Dzięki serialowi "WandaVision" wiemy, że członkini Avengers może odgrywać rolę antagonistki. Nic w tej kwestii nie jest jednak przesądzone. Jeśli Hiddleston dołączy do obsady "Doktora Strange'a 2" jego serial będzie drugą produkcją Disney+ bezpośrednio powiązaną z fabułą nadchodzącego sequela.

Szanse na pojawienie się Hiddlestona w obsadzie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" są bardzo wysokie, bo to właśnie w "Lokim" po raz pierwszy potwierdzono istnienie tytułowego multiwersum z nowych przygód Najwyższego Czarnoksiężnika Ziemi. W finale serialu doszło do zdarzenia, które sprawiło, że pojedyncza linia czasowa MCU rozszczepiła się na setki tysięcy odnóg, tworząc tym samym niezliczoną ilość alternatywnych światów. Loki, który dostał ofertę nadzorowania czasu i chronienia go przed kolejną muliwersalną wojną, będzie mógł wystąpić jako pomocnik Doktora Strange'a, z którym się już zresztą miał okazję lepiej poznać w filmie "Thor: Ragnarok". Wspólnymi siłami mogliby okiełznać potworności wynikające z istnienia równoległych rzeczywistości. 

Redakcja poleca

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za mniej niż rok, bo dokładnie 23 marca 2022. W produkcji wystąpią Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która prawdopodobnie wcieli się w Amerikę Chavez - superbohaterkę z alternatywnego wymiaru. Obecnie fabuła filmu owiana jest tajemnicą. Pierwszy sezon serialu "Loki" jest dostępny na platformie Disney+, ale na razie usługa nie jest dostępna w Polsce. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter