Obserwuj w Google News

Gwiazdor "Na Wspólnej" NIE narzeka na emeryturę: "Chwilo, trwaj!"

2 min. czytania
30.01.2023 19:07

Mieczysław Hryniewicz - odtwórca Włodka Zięby w serialu "Na Wspólnej", skomentował swoje zarobki w produkcji oraz wysokość emerytury. Aktor nie żali się na pieniądze, które otrzymuje.

Mieczysław Hryniewicz
fot. East News

Gwiazdor serialu "Na Wspólnej" - Mieczysław Hryniewicz, postanowił wyznać, ile zarabia. W przeciwieństwie do wielu kolegów po fachu nie może narzekać na stawki.

Mieczysław Hryniewicz o swoich zarobkach

Od kilku lat w plotkarskich mediach pojawiają się informacje o tym, że gwiazdy-seniorzy żalą się na swoje niskie emerytury, które czasami wynoszą tyle, co kostka masła w promocji. Zdradzają, że muszą pracować do śmierci, by jakoś się utrzymać. 

Redakcja poleca

W trochę innej sytuacji jest Mieczysław Hryniewicz. Aktor znany z roli Włodka Zięby w rozmowie z Plejadą został zapytany o swoje zarobki. Serial TVN obchodził niedawno 20-lecie istnienia. Hryniewicz, który gra w nim od samego początku, przyznał, że stawki przez ten czas ulegały zmianie, ale obecnie jest z nich bardzo zadowolony.

Stawki się zmieniają, takie mam wrażenie. Najpierw to był jakiś określony procent, potem najprawdopodobniej kryzys to jakoś zachachmęcił, ale teraz wróciło do normy. Zawsze powtarzam, że w kolejce narzekających moje miejsce jest na końcu. (...) Dzięki "Wspólnej" mam godne życie, bardzo łatwe. My mamy, bo mówię za siebie, za żonę i za Lolę, psa. To jest fantastyczne. Plus emerytura, naprawdę — chwilo, trwaj!

Gwiazdor przyznał też, że nie należy do grupy artystów starszego pokolenia, któremu po przejściu na emeryturę ledwo starcza na życie.

Moje życie nie byłoby takie piękne i łatwe, gdyby nie "Wspólna". Może nie chodziłbym taki szczęśliwy, rozanielony. Czegoś nie rozumiem, jeżeli są jakieś błędy... Poza tym ja nie wiem, co w życiu zrobiłem, że mnie tyle dobra spotyka.

Cóż, pozostaje tylko pogratulować, chociaż należy pamiętać, że Hryniewicz jest zmuszony regularnie występować z pewną aktorką, która zachwalała okulary na depresję.

Redakcja poleca

"Na Wspólnej": kiedy oglądać?

"Na Wspólnej" to słynna polska opera mydlana, emitowana od 2003 roku na stacji TVN. Akcja serialu koncentruje się na życiu, codziennych zmaganiach i konfliktach mieszkańców tytułowej ulicy w Warszawie. Serial jest emitowany od poniedziałku do czwartku o 20:15 na antenie TVN.

RadioZET.pl/Plejada