Obserwuj w Google News

To będzie nowy hit kolejnych miesięcy. Serial "Maria Antonina" trafi na Canal +

2 min. czytania
19.01.2023 14:51
Zareaguj Reakcja

Maria Antonina to postać historyczna, która wciąż fascynuje filmowców. Jeszcze w styczniu premierę będzie miał serial przedstawiający jej losy. Co wiadomo o produkcji "Maria Antonina", która trafi na Canal +?

Maria Antonina
fot. Materiały prasowe Canal +

To będzie nowy hit kolejnych miesięcy. Canal + przygotowuje się do premiery serialu "Maria Antonina". Produkcja ma przedstawić losy królowej, której życiorys od lat fascynuje twórców kina. Tym razem będzie to odcinkowa opowieść.

Zobacz także: Koniec tureckich seriali w TVP? Matyszkowicz stawia na polskie produkcje

"Maria Antonina": Canal + zapowiada nowy serial

"Maria Antonina" w wersji Canal + ma być przygotowana z niezwykłym rozmachem, zwracając uwagę na detale i piękną scenografię. Serial kostiumowy opowie o losach austriackiej księżniczki, która została żoną króla Francji. Jej postać nie była obojętna, jedni ją kochali, inni zarzucali rozrzutność i arogancję. Warto wspomnieć, że autorką scenariusza jest Deborah Davis odpowiedzialna za sukces oscarowej "Faworyty". W główną postać wcieliła się natomiast Emilia Schüle.

Redakcja poleca

Maria Antonina jest nazywana pierwszą influencerką Francji. Miała własną stylistkę, kochała luksus i wystawne życie. W oczach Francuzów była skrajnie nieodpowiedzialną skandalistką, która zupełnie nie interesowała się polityką. Podczas Rewolucji Francuskiej została oskarżona o zdradę stanu i ścięta na gilotynie. Serial ma opowiedzieć o początkach Marii Antoniny na wersalskim dworze.

Maria Antonina
fot. Materiały prasowe Canal +

Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun.

"Maria Antonina": kiedy oglądać serial na Canal +?

"Maria Antonina" składa się z ośmiu odcinków. Premiera serialu "Maria Antonina" jest zaplanowana na 20 stycznia 2023 w Canal+ online. Dwa nowe odcinki serialu co piątek.

Zobacz także:  Bella Ramsey za brzydka, by grać w "The Last of Us"? Na młodą aktorkę spadł hejt

RadioZET.pl/

Yellowjackets
5 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe Canal +