Obserwuj w Google News

„Wiadomości” TVP zaatakowały Pol’and’Rock i Owsiaka. „Partyjny festiwal”

3 min. czytania
07.08.2023 12:34
Zareaguj Reakcja

Wiadomości” TVP po raz kolejny zaatakowały Pol’and’Rock. Materiały, które uderzają w Jurka Owsiaka, emitowane są praktycznie co roku. Impreza została nazwana „partyjnym festiwalem za pieniądze WOŚP”.

"Wiadomości" TVP krytykują WOŚP
fot. screen TVP VOD Wiadomości wyd. z dn. 06.08.2023, Pawel Wodzynski/East News

„Wiadomości” TVP wzięły pod lupę to, co działo się na tegorocznym festiwalu Pol’and’Rock. Impreza odbywa się cyklicznie i jest zwyczajnie podziękowaniem za ogromne zaangażowanie w zbiórki pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokój, tolerancja, dystans, dobra muzyka, spotkania ze znanymi osobami przyciągają ogrom osób z całego kraju. Telewizja Polska widzi to jednak nieco inaczej. Ich zdaniem agitacje polityczne, odbieranie pieniędzy chorym dzieciom i atakowanie rządu to chleb powszedni na festiwalu.

- Partyjni towarzysze Donalda Tuska kampanię wyborczą, postanowili prowadzić na festiwalu muzycznym, finansowanym m.in. ze zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci. Na scenie wydarzenia organizowanego przez Jerzego Owsiaka, nie brakowało polityków, antyrządowych haseł i pracowników telewizyjnej stacji, kojarzonej jednoznacznie z Platformą Obywatelską – zapowiedziała materiał prowadząca „Wiadomości” Edyta Lewandowska.

Zobacz także:  „Wiadomości” TVP atakują Stuhra i Kozidrak. „Niektórym wolno więcej”

Wiadomości” TVP zaatakowały festiwal Jurka Owsiaka

W „Faktach” TVN festiwal Pol’and’Rock został przedstawiony jako festiwal równości, który kompletnie nie jest związany z polityką. Inaczej zrobiła TVP. Przez 3 minuty podczas niedzielnego wydania „Wiadomości” mogliśmy wysłuchać, co „karygodnego” wyprawia się na lotnisku Czaplinek-Broczyno.

- Wydawałoby się, że na festiwalach powinna rządzić muzyka, a nie polityka. O tym Jerzy Owsiak ewidentnie zapomniał – mówił reporter. Potem pojawiło się nagranie, na którym szef WOŚP apelował, aby pójść jesienią na wybory. Co ciekawe, w reportażu TVP nie widać (zapewne specjalnie?) ujęć, gdzie widać tłumy doskonale bawiące się pod sceną. Skupiono się na czymś innym.

- Ten festiwal został zmieniony w wiec partyjny za sprawą decyzji Jerzego Owsiaka. Za pieniądze zbierane na mrozie przez dzieci… – mówił Adrian Stankowski. TVP zwróciła też uwagę na to, że na Pol’and’Rock wybrało się kilku polityków opozycji. Niektórzy byli zwyczajnie zaproszeni, inni przyjechali dobrze się bawić, ale według Telewizji Polskiej to „kampania wyborcza w pełni”. TVP nie widzi jednak belki w swoim oku, gdy politycy PiS masowo jeżdżą na pikniki, gdzie tylko się da.

Redakcja poleca

W reportażu słyszymy pytanie: „jak ma się równość i tolerancja do wulgarnego hasła z ośmioma gwiazdkami?”. W materiale pokazano bowiem dziewczynę, która miała na sobie koszulkę właśnie z takim elementem. Następnie wyemitowano fragment nagrania, na którym pani Agnieszka śpiewa własną wersję polskiego hymnu. Słowo „Polska” zmieniła na „Polka”, ale to nie wszystko:

- Marsz, marsz, kobiety, nie po śmierć i po bzdety, ale za wolnością, wolną wolą i godnością – śpiewała. Zewsząd rozległy się brawa. Dostało się też Jerzemu Kryszakowi, który spotykając się z publiką na Akademii Sztuk Przepięknych, wściekł się na los kobiet pod rządami restrykcyjnej prawicy.

- Nie rodźcie im dzieci. Niech oni sami je sobie, ku*wa, urodzą!  - krzyczał ze sceny. Dla TVP takie słowa to jak woda na młyn.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen