Obserwuj w Google News

Tragiczna śmierć aktorki, zostawiła list. Wcześniej okradła matkę

2 min. czytania
21.09.2023 21:07
Zareaguj Reakcja

Tragiczna śmierć aktorki. Znaleziono ją w ciężkim stanie i zmarła po przewiezieniu do szpitala. Zostawiła po sobie zagadkowy list. Wcześniej Sabine Boghici okradła własną matkę na miliony dolarów.

Tragiczna śmierć aktorki Sabine Boghici
fot. screen Facebook sabine.collboghici

Sabine Boghici miała dostęp do ogromnej fortuny. Pochodziła z bogatej rodziny, a bliscy nieprzerwanie ją rozpieszczali. Z czasem spełniła też swoje marzenie o zostaniu aktorką. Sabine była córką Jeana Boghici – kolekcjonera dzieł sztuki. Po śmierci ojca w 2015 roku kobieta otrzymała 25% majątku. Większość fortuny otrzymała żona Jeana, Genevieve.

Sabine szybko roztrwoniła spadek, który dostała po ojcu. Wówczas borykała się już z depresją oraz innymi chorobami natury psychicznej. Gdy aktorka nie miała już praktycznie z czego żyć, wraz ze swoją narzeczoną, Rosą Stanesco Nicolau, postanowiły okraść Genevieve. Wpadły na skomplikowany plan.

Zobacz także:  Nie żyje Joanna Kubisa. Partnerka Bohdana Smolenia przegrała walkę z chorobą

Tragiczna śmierć aktorki. Nie tak dawno wyszła z aresztu

O wszystkim poinformował serwis „g1.globo.com”. Sabine postanowiła namówić kilka kobiet z rodziny swojej narzeczonej, aby te wcieliły się w rolę wróżek i zaczepiały Genevieve. Wmawiały matce 49-latki, że aktorka jest śmiertelnie chora, a klątwę można zdjąć w mieszkaniu za odpowiednią opłatą. Genevieve początkowo nie chciała dać się nabrać, ale później uległa oszustkom.

Każda z wróżek przekonywała, że Sabine jest chora. W końcu Genevieve skontaktowała się z córką, a ta przekonywała matkę, aby zapłaciła oszustkom. Starsza pani spełniła tę prośbę, ale nie dała wróżkom tyle pieniędzy, ile spodziewała się Sabine. 49-latka była wściekła, że jej plan nie wypalił i w końcu wraz z narzeczoną uwięziła własną matkę, aby ją okraść i pozostawić.

Redakcja poleca

Sabine i Rosa ukradły nie tylko gotówkę, ale też biżuterię oraz dzieła sztuki warte 108 mln dolarów. Część obrazów udało się sprzedać. Ostatecznie Genevieve na początku października 2022 roku została uratowana przez policję, ale zagraniczne media nie podają, kto pomógł w odnalezieniu starszej kobiety. Sabine, Rosa oraz trzy inne osoby zostały zatrzymane. Córka Genevieve trafiła do aresztu i wyszła z niego w marcu 2023 roku.

Sabine postanowiła wziąć ślub z Rosą. Będąc na wolności, oczekiwała na rozprawę i wyrok za okradzenie matki oraz jej przetrzymywanie. Na 15 września zaplanowano wizytę w sądzie, jednak nieoczekiwanie 14 września Sabine zmarła.

Aktorkę znaleziono leżącą na ulicy przed apartamentowcem w Rio de Janeiro. Sabine była w ciężkim stanie – w toku śledztwa ustalono, że wypadła ze swojego mieszkania na 5. piętrze. Po przewiezieniu do szpitala zmarła. W mieszkaniu znaleziono tajemniczy list, którego treści nie ujawniono, ale wiadomo, że był skierowany do Rosy. Aktorka została pochowana w rodzinnym grobowcu.

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS