Obserwuj w Google News

Nie żyje Joanna Kubisa. Partnerka Bohdana Smolenia przegrała walkę z chorobą

2 min. czytania
21.09.2023 16:18
Zareaguj Reakcja

Zmarła Joanna Kubisa. Wieloletnia partnerka Bohdana Smolenia odeszła w wieku 60 lat. O śmierci kobiety poinformowali pracownicy fundacji, którą założyła wraz z aktorem jeszcze w 2007 roku. Znana jest przyczyna śmierci.

Nie żyje partnerka Bohdana Smolenia. Przegrała walkę z chorobą
fot. Shutterstock.com/Martyn Jandula

Nie żyje Joanna Kubisa. Partnerka zmarłego w 2016 roku Bohdana Smolenia odeszła w otoczeniu najbliższych. Wiadomość o śmierci kobiety przekazali pracownicy fundacji, którą w 2007 roku założyła wraz z ukochanym. Fundacja Stworzenia Pana Smolenia do dziś działa na rzecz dzieci z niepełnosprawnością, których rodzice nie mają środków na pokrycie kosztów rehabilitacji.

Redakcja poleca

Zmarła Joanna Kubisa. Wieloletnia partnerka Bohdana Smolenia

Kubisa odeszła 18 września w wieku 60 lat. Rok temu u kobiety zdiagnozowano glejaka mózgu, ale leczenie nie przynosiło większych efektów. Prezeska fundacji Smolenia przebyła operację, a oprócz tego poddała się chemio- i radioterapii. Jak podaje Plotek, partnerka aktora zbierała fundusze na immunoterapię w Kolonii, lecz choroba okazała się silniejsza.

Pracownicy fundacji ciepło wspominają zmarłą prezeskę. Z wpisu opublikowanego na Facebooku stowarzyszenia wynika, że Kubisa stale napędzała wszystkich do działania i każdy mógł liczyć na jej pomoc.

„Kochani Przyjaciele Fundacji, z wielkim żalem pragniemy poinformować, że dziś odeszła od nas współtwórczyni i wieloletnia prezes fundacji — pani Joanna Kubisa. Kobieta niezwykła. Zawsze nastawiona na innych, pełna energii, empatii, zrozumienia, z milionem pomysłów i zapału do pracy. O szefowej możemy powiedzieć, że była niczym petarda napędzająca nas do działania, z sercem na dłoni wobec podopiecznych fundacji i wszystkich fundacyjnych stworzeń. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci. Choć była niezwykle waleczna i odważna, to niestety choroba okazała się silniejsza. Joanna odeszła dziś w gronie najbliższych trzymana za rękę” – czytamy we wpisie.

Pogrzeb partnerki Smolenia odbędzie się 27 września w Żabnie. Rodzina zmarłej prosi jednak o nieskładanie kondolencji oraz poszanowanie ich prywatności.

Nie przegap
Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News