Obserwuj w Google News

Tatjana Patitz nie żyje. Kultowa modelka zmarła w wieku 56 lat

2 min. czytania
12.01.2023 10:33

Tatjana Patitz nie żyje. Odeszła jedna z najsłynniejszych twarzy współczesnej mody. Niemiecka modelka zmarła w wieku 56 lat.

Tatjana Patitz
fot. Babirad Picture/Shutterstock/Rex Featrues/East News

Tatjana Patitz nie żyje. Smutną informację przekazała agentka Corinne Nicolas. Niemiecka modelka i aktorka była w latach 90. jedną z pierwszych supermodelek. W 1990 roku pojwiła się na słynnej okładce magazynu "Vogue" z Lindą Evangelistą, Cindy Crawford, Naomi Campbell i Christy Turlington.

Zobacz także: Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller pożegnali członka rodziny. Smutne informacje

Tatjana Patitz nie żyje. Kultowa modelka zmarła w wieku 56 lat

11 stycznia zmarła ceniona modelka Tatjana Patitz. Smutne wieści przekazał magazyn "Vogue", następnie zostały one potwierdzone przez agentkę niemieckiej modelki. Wyznała ona, że przyczyną śmierci Tatjany Patitz był rak piersi.

Redakcja poleca

Patitz urodziła się w 1966 roku w Hamburgu. Pierwsze kroki w modzie stawiała w latach 80. w rodzinnych Niemczech, następnie przeniosła się do Paryża, co pomogło jej w rozkręceniu dalszej kariery. Wielokrotnie pojawiała się na okładkach cenionych czasopism modowych, m.in. "Vogue'a" czy "Elle". Była główną modelką na pokazach mody Chanel czy Donny Karan.

Co ciekawe, Patitz osiadła na stałe w Kalifornii i zainteresowała się filmem. W 1993 roku wystąpiła w produkcji "Rising Sun", gdzie towarzyszył jej Sean Connery. Wystąpiła w teledysku "Freedom! '90" George'a Michaela. Karierę modelki zakończyła w 2002 roku.

Byłyśmy dziećmi w branży mody i czuję, że dorastałyśmy razem. Brałyśmy udział w tak wielu sesjach zdjęciowych i za kulisami pokazów. Uważałam ją za osobę o łagodnym usposobieniu, wrażliwą, życzliwą, dociekliwą. Kto mógłby kiedykolwiek zapomnieć te przeszywające oczy. Jej miłość do zwierząt i natury była zaraźliwa. Składam kondolencje jej rodzinie - napisała Cindy Crawford.

Modelka osierociła 19-letniego syna.

Zobacz także: Mike Hill nie żyje. Nagrodzony Oscarem twórca "Apollo 13" miał 73 lata

RadioZET.pl/Onet.pl

Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News