Obserwuj w Google News

Romanse księżnej Diany. O tych relacjach było głośno

3 min. czytania
Aktualizacja 16.11.2023
16.11.2023 13:26

Historia księżnej Diany to temat, który mimo upływu czasu wzbudza duże zainteresowanie. Teraz powrócił na tapetę za sprawą nowego sezonu serialu "The Crown", na który z zapartym tchem czekali fani royalsów. Nic dziwnego, losy księżnej, w tym jej burzliwy związek z księciem Karolem i rzekome romanse to wręcz gotowy scenariusz na film. 

Księżna Diana
fot. John Stillwell/Press Association/East News

Życie księżnej Diany było pełne różnych zawirowań. Najwięcej emocji wzbudzał jej związek z księciem Karolem. Niestety małżeństwo pary było dalekie od ideału. Następca brytyjskiego tronu nie mógł zapomnieć o swojej dawnej miłości – Camilli Parker-Bowles. Media donosiły również o różnych romansach Diany. Spekulowano, że przyszły król nie był jedynym mężczyzną w jej życiu.

Co jakiś czas w prasie pojawiały się nowe nazwiska. Łączono ją m.in. z przyjacielem z młodości — Jamesem Gilbey'em czy ówczesnym kapitanem reprezentacji Anglii w rugby — Willem Carlingiem. Obydwaj jednak stanowczo zaprzeczali temu, że ich relacje z księżną Dianą to coś więcej niż zwykła znajomość. Mówiono również o jej zażyłych kontaktach z prywatnym ochroniarzem. Co prawda większość informacji okazała się jedynie plotkami, jednak życie uczuciowe księżnej do dziś intryguje wiele osób.

Redakcja poleca

Księżna Diana – nieudane małżeństwo z księciem Karolem

Bajkowy ślub księżnej Diany i księcia Karola był ogromnym medialnym wydarzeniem. Wydawało się wówczas, że młoda pełna uroku i naturalnego wdzięku arystokratka to wręcz wymarzona żona dla przyszłego następcy tronu Wielkiej Brytanii. Niestety czas pokazał, że ich związek był tylko fikcją. Książę Karol wciąż żywił uczucia do Camilli Parker Bowles, coraz bardziej oddalając się od swojej żony.

"W tym małżeństwie byliśmy we trójkę, a troje to tłum" - wyznała Diana w słynnym wywiadzie udzielonym dla BBC w 1995 roku, który wywołał ogromne poruszenie nie tylko w Wielkiej Brytanii. Księżna przyznała się również do swojego romansu z wojskowym – Jamesem Hewittem. Rok później małżeństwo księżnej i księcia Karola zakończyło się rozwodem.

Księżna Diana i James Hewitt: jak narodziła się ich znajomość?

Księżna Diana przez kilka lat była uwikłana w miłosną relację z Jamesem Hewittem, będąc jeszcze żoną Karola. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 1986 roku podczas jednego z koktajlowych przyjęć. Oficer kawalerii zauroczył ją do tego stopnia, że poprosiła go o prywatne lekcje jazdy konnej.

Ich relacja rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Para spotykała się potajemnie. Podczas licznych podróży wojskowego zakochani wymieniali ze sobą czułe listy. Z czasem jednak częste rozłąki zaczęły doskwierać Dianie. Ostatecznie w 1991 roku po kolejnym wyjeździe Hewitta księżna podjęła decyzję o rozstaniu.

Zobacz także: To chciała zrobić księżna Diana. Po rozstaniu z Karolem wszystko potoczyłoby się inaczej? 

Księżna Diana i chirurg Hasnat Khan: co wiadomo o ich relacji?

W 1995 r. Diana zapałała romantycznym uczuciem do brytyjsko-pakistańskiego chirurga Hasnata Khana. Para poznała się przypadkowo w szpitalu Royal Brompton, gdy Diana odwiedzała chorego męża swojej znajomej — Oonagh Shanley-Toffolo.

Z czasem przyjaźń lekarza oraz księżnej przerodziła się w głębszą relację. Lady Di wiele razy odwiedzała Pakistan, poznała również najbliższych ukochanego – konserwatywna rodzina mężczyzny nie patrzyła jednak przychylnym okiem na rozwijające się między nimi uczucie i chciała znaleźć mu inną narzeczoną. Związek księżnej i kardiochirurgia ostatecznie nie przetrwał próby czasu.

Lady Diana i Dodi Al-Fayed: tragiczny wypadek

Nowym wybrankiem księżnej był Dodi Al-Fayed - producent filmowy, syn egipskiego miliardera — Mohameda Al-Fayeda. Wiele osób uważało, że w ten sposób chciała się odegrać na pakistańskim chirurgu, który postanowił z nią zerwać. Zakochani przez długi czas starali się trzymać swój związek w tajemnicy. W 1997 r. w mediach pojawiły się zdjęcia przestawiające parę na wspólnych wakacjach na południu Francji, które miały sugerować, że łączy ich coś więcej.

W tym samym roku doszło do tragicznego wypadku w Paryżu. Samochód, którym jechała para, próbując uciekać przed paparazzi, rozbił się podczas przejazdu tunelem. Księżnej, Dodiego Al Fayeda oraz kierowcy pojazdu nie udało się uratować. Wypadek przeżył jedynie ochroniarz producenta — Trevor Reese-Jones.

Nie przegap
Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS