Obserwuj w Google News

Tak wyglądałaby dziś księżna Diana. Te zdjęcia zwalają z nóg

2 min. czytania
07.06.2023 20:57
Zareaguj Reakcja

Choć od tragicznego wypadku z udziałem księżnej Diany minęły już ponad dwie dekady, pamięć o byłej żonie króla Karola wciąż kultywowana jest przez jej fanów. W tym roku Diana świętowałaby swoje 62. urodziny, a to, jak wyglądałaby w obecnych czasach, zaprezentowała niedawno sztuczna inteligencja.

Księżna Diana
fot. REPORTERS/REPORTER

Księżna Diana do dziś uznawana jest za jedną z największych ikon brytyjskiego dworu, choć zdecydowanie miała na nim łatwego życia. Była żona  króla Karola oraz matka Williama i Harry’ego przez lata borykała się bulimią czy przesadnym zainteresowaniem mediów, które śledziły każdy jej krok. Mimo problemów osobistych, w oczach wielu ludzi Diana stała się jednak niedoścignionym ideałem, a przez swoją wrażliwość, ciepło i szacunek do drugiego człowieka, doczekała się tytułu „królowej ludzkich serc”.

Zobacz także: Król Karol III jest gejem? Miał przyznać się księżnej Dianie 

Choć od śmierci księżnej Walii minęło już ponad dwadzieścia lat, jej postać wciąż obecna jest w światowej popkulturze. Fani Diany regularnie odtwarzają jej słynne stylizacje, firmy wznawiają produkcję lubianych przez nią produktów, a przemysł filmowy zdążył wypuścić już kilka dokumentów o jej życiu.

Redakcja poleca

Tak wyglądałaby dziś księżna Diana. Efekt zwala z nóg

Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że fani księżnej wciąż zastanawiają się, jak wyglądałby świat, gdyby do wypadku nigdy nie doszło, a także jak wyglądałaby sama Diana, która w tym roku świętowałaby swoje 62. urodziny. Z odpowiedzą na to pytanie jakiś czas temu pospieszył Alper Yesiltas, turecki artysta, który przy pomocy sztucznej inteligencji, postarzył jeden z archiwalnych portretów księżnej.

 

Jak gdyby nic się nie stało - – napisał pod zdjęciem, które opublikował na Instagramie.

Fani Diany porównują ją z Camillą

Podobnych obrazków w sieci można odnaleźć jednak znacznie więcej, a sami fani Diany zdają się naprawdę usatysfakcjonowani efektem pracy wirtualnych narzędzi. O tym też można przeczytać w ich licznych komentarzach, w których zachwalają oni dojrzałą urodę ulubienicy, którą naturalnie zaczęli porównywać z królową Camillą.

Camilla wygląda na starszą od samej Elżbiety II; Diana nadal piękniejsza od Camilli; Diana piękna jak zawsze - – pisali pod zdjęciami.

RadioZET.pl