Obserwuj w Google News

Rafał Brzozowski zerwał z rodzinną tradycją. Jego brat poszedł w ślady ojca

2 min. czytania
14.11.2023 06:00
Zareaguj Reakcja

Choć Rafał Brzozowski niechętnie spowiada się mediom ze swojego życia prywatnego, fani gwiazdora TVP całkiem sporo o nim wiedzą. Piosenkarz pochodzi z rodziny o sportowej tradycji i sam posiada nawet uprawnienia do prowadzenia lekcji wf-u. Jego młodszy o 17 lat brat poszedł w ślady ojca.

Rafał Brzozowski zerwał z rodzinną tradycją. Jego brat poszedł w ślady ojca
fot. East News

Rafał Brzozowski swoją przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze w latach dziecięcych. Gwiazdor TVP pobierał lekcje gry na pianinie, a później zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej, gdzie samodzielnie nauczył się grać na gitarze. W 2002 roku Rafał wystąpił nawet w „Szansie na sukces”, gdzie otrzymał wyróżnienie.

Redakcja poleca

Rafał Brzozowski miał zostać sportowcem. Jego karierę przerwała kontuzja

Niewiele osób wie jednak, że Brzozowski pochodzi z rodziny o sportowej tradycji. Jego ojciec – Zdzisław Brzozowski był utytułowanym zapaśnikiem, który zajął 1. miejsce na Mistrzostwach Świata Weteranów w Warszawie oraz na Światowym Festiwalu Zapaśniczym w Tokio.

Aktywność ruchowa była ważnym elementem życia w domu Rafała. On sam trenował zapasy i pracował jako trener personalny jeszcze w czasach studiach. Gwiazdor TVP jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie zdobył wykształcenie nauczycielskie. Gdyby nie kariera muzyczna, zapewne monitorowałby postępy uczniów w szkole jako wuefista. Jego karierę w sporcie przerwała jednak kontuzja kręgosłupa.

Brat Rafała Brzozowskiego został piłkarzem 

Okazuje się jednak, że w ślady ojca-sportowca postanowił pójść młodszy o 17 lat brat Rafała. Adam Brzozowski spełnia się obecnie jako piłkarz, a o swoim zamiłowaniu do sportu mówił już wtedy, kiedy wraz z piosenkarzem gościli w jednym z wydań Dzień Dobry TVN”. „Skupiam się na sporcie i trochę na nauce, ale to drugie nie wychodzi” – mówił wtedy.

25-letni dziś Adam zadebiutował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki w sezonie 2013/2014. Później zaczął grać w Zniczu II Pruszków, Hutniku Warszawa i Chełmiance Chełm. Od 2021 roku jest związany z zespołem Mławianki Mława, gdzie gra na pozycji pomocnika.

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News

Źródła: Radio ZET/plotek.pl/