Obserwuj w Google News

Quiz. Te przedmioty były w każdym domu w PRL-u. Ukłony, jeśli rozpoznasz 6/12

1 min. czytania
06.11.2023 10:48

PRL to czas słusznie miniony, niektórzy ciągle jednak za nim tęsknią i wspominają z rozrzewnieniem. Ile pamiętasz z tego okresu? Rozwiąż nasz Quiz i sprawdź, czy potrafisz poprawnie rozpoznać przedmioty codziennego użytku, których nie mogło przed laty zabraknąć w Polskich domach.

Quiz. Przedmioty codziennego użytku w PRL. Rozpoznasz wszystkie?
  • 12 pytań Rozpocznij quiz
fot. Albin Marciniak/East News

Było, minęło, nie wróci... a jednak ciągle tęsknimy za minionymi czasami, a w części polskich domów ciągle znaleźć można relikty PRL. Boazeria na ścianach, czapki w pawlaczu, gdzieś na strychu stara Frania i od dawna niedziałająca Smiena czy Wilga.

Niektóre z tych nazw mogą wprawiać w konsternację, a tych starszych i tęskniących za czasami młodości, w nostalgię. Ile pamiętasz z tamtych czasów? A może urodziłeś się już w wolnej Polsce, ale chciałbyś sprawdzić, co wiesz o PRL-u?

Redakcja poleca

Quiz. Tych produktów nie mogło zabraknąć w polskich domach w PRL-u. Rozpoznasz je wszystkie?

Lisek, Wars, a może Jamnik? Mówią Ci coś te słowa? To nie rudy zwierz, przedział w pociągu czy krótkonożny piesek, ale przedmioty, które znaleźć można było w wielu polskich domach w czasach PRL. Może nawet nie wiesz, że część z nich znajdziesz jeszcze w swoim rodzinnym domu... Sprawdź, co wiesz o czasach słusznie minionych. Jeśli odgadniesz choć 8 punktów, możesz nazywać siebie prawdziwym znawcą.

Zobacz także   Quiz. Nie znosisz disco polo? Te piosenki znają nawet hejterzy. 5/10 to minimum przyzwoitości

Gwiazdy które pięknie się starzeją
10 Zobacz galerię
fot. SuperCoffee via The Grosby Group/Grosby Group/East News/ Bartosz Krupa/East News/ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS/Li Ying/Xinhua News/East News

logo Tu się dzieje