Obserwuj w Google News

Puff Daddy oskarżony o gwałt i znęcanie się. Do sądu wpłynął pozew

2 min. czytania
18.11.2023 06:04
Zareaguj Reakcja

Słynny raper Puff Daddy został oskarżony o znęcanie się i gwałt. Do sądu wpłynął pozew przeciw gwiazdorowi, a oskarżenia płyną od jego wieloletniej partnerki - Casandry Ventury.

Puff Daddy przez 10 lat znęcał się nad partnerką?
fot. Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East News

Puff Daddy, czyli Sean John Combs to amerykański raper, aktor i producent muzyczny. Od 1993 roku prowadzi własną wytwórnię płytową Bad Boy Records, w której powstały utwory artystów takich jak Usher czy Mary J. Blige. Co ważne, to właśnie w jego firmie powstała płyta artystki, znanej pod pseudonimem Cassie. Casandra Ventura, bo tak naprawdę nazywa się początkująca gwiazda, została potem partnerką rapera i spędziła w związku z nim dziesięć lat. Teraz oskarża go o to, że przez cała relację stosował wobec niej przemoc, a na sam koniec ją zgwałcił. Do sądu już wpłynął pozew przeciwko Daddy'emu.

Puff Daddy oskarżony o przemoc i gwałt. Była partnerka poszła do sądu

Do sądu wpłynął już pozew, w którym Ventura opisuje, jak Puff Daddy miał przez 10 lat dopuszczać się wobec niej przemocy — m.in. kontrolowania jej życia, szantażowania, karania za "nieposłuszeństwa". Jak utrzymuje kobieta, od kiedy poznała Combsa, ten miał bić ją, zmuszać do narkotyzowania się, a także do seksu z obcymi mężczyznami. Ventura przekonuje też, że pod koniec związku raper miał wtargnąć do jej domu i zgwałcić ją.

Redakcja poleca

"Po latach milczenia i ciemności jestem w końcu gotowa, aby opowiedzieć moją historię i zabrać głos w swoim imieniu, a także w imieniu pozostałych kobiet, które doświadczyły agresji i przemocy w swoich związkach" — przekazała Ventura w oświadczeniu, opublikowanym na łamach The New York Timesa.

Puff Daddy zaprzecza oskarżeniom byłej partnerki

Prawnik Puffa Daddy'ego wydał oświadczenie, w którym przekazał, że jego klient zaprzecza wszystkim oskarżeniom, wysnutym przez byłą ukochaną. Ben Brafman poinformował, że Ventura szantażowała jego klienta, żądając 30 milionów dolarów w zamian za milczenie. W przeciwnym razie miała planować wydanie książki na temat ich związku. Reprezentant Ventury utrzymuje, że tuż przed wytoczeniem procesu raper i jego była partnerka spotkali się, a Daddy miał zaproponować 8-cyfrową kwotę za zachowanie tajemnicy. Kobieta propozycję miała odrzucić.

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS