Obserwuj w Google News

Maciej Damięcki nie żyje. Będzie problem z pogrzebem?

2 min. czytania
18.11.2023 08:51
Zareaguj Reakcja

17 listopada do mediów trafiła wiadomość o śmierci Macieja Damięckiego. Cenionego aktora pożegnały jego dzieci. Gdzie zostanie pochowany?

Maciej Damięcki nie żyje. Będzie problem z pogrzebem?
fot. VIPHOTO/East News

Maciej Damięcki nie żyje – taka wiadomość trafiła do mediów 17 listopada. Aktora pożegnały jego dzieci – Mateusz i Matylda – publikując w sieci lakoniczne wpisy, opatrzone zdjęciem zmarłego. „Pa, tato” – napisał Mateusz.

Damięcki zmarł w wieku 79 lat. Szczegóły dotyczące jego śmierci nie zostały ujawnione. Do publicznej wiadomości nie podano także informacji dotyczącej jego pochówku. Serwis SE.pl sugeruje jednak, że już teraz wiadomo, że mogą pojawić się pewne komplikacje.

Pogrzeb Macieja Damięckiego

Maciej Damięcki pochodził z cenionej aktorskiej rodziny. Jego przodkowie zostali pochowani w rodzinnym grobowcu, który znajduje się przy Alei Zasłużonych na Starych Powązkach. Można byłoby więc zakładać, że i jego ciało zostanie w nim złożone.

Redakcja poleca

Jednak to może okazać się trudne do zrealizowania. SE.pl dopatruje się potencjalnych komplikacji przy organizacji pochówku Damięckiego w rodzinnym grobowcu ze względu na remont. Trwa renowacja muru Katakumb, która zdaniem dziennikarzy Super Expressu utrudnia dostęp do poszczególnych pomników.

Jeżeli faktycznie rodzina nie zdecyduje się na złożenie ciała aktora przy Alei Zasłużonych, może podjąć decyzję o jego pochowku w grobie jego pierwszej żony – spekuluje SE.pl.

Redakcja poleca

Kim był Maciej Damięcki?

Maciej Damięcki był uznanym aktorem i ojcem znanych z ekranowych produkcji Matyldy i Mateusza Damięckich. Był kojarzony z takimi produkcjami jak „ M jak miłość” i „Plebania”. Przez wiele lat trudnił się także dubbingiem. Jego głos można usłyszeć między innymi w „Rudolfie czerwononosym reniferze”, „Strażnikach galaktyki” i w kultowym już filmie „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”.

Źródła: Radio ZET/SE.pl

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News