Obserwuj w Google News

Nie żyje Maciej Damięcki. Matylda Damięcka pożegnała ojca

2 min. czytania
17.11.2023 13:41

Zmarł Maciej Damięcki. Ceniony aktor filmowy odszedł w wieku 79. lat. O śmierci gwiazdora poinformowali jego bliscy.

Nie żyje Maciej Damięcki. Matylda Damięcka pożegnała ojca
fot. VIPHOTO/East News

Nie żyje Maciej Damięcki. Polski aktor filmowy i teatralny zmarł w wieku 79. lat. O śmierci gwiazdora poinformował jego syn  Mateusz Damięcki za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Pa, tato” – napisał.

Pod wpisem Mateusza pojawiło się mnóstwo komentarzy zatroskanych fanów. Internauci wciąż przekazują słowa wsparcia pogrążonej w żałobie rodzinie. „Wyrazy głębokiego współczucia. Bardzo mi przykro. Tata zostawił nam – widzom niezapomniane kreacje aktorskie, a także Pana i Panią Matyldę (cudownie mądre i zdolne dzieci). Dziękujemy. Niech odpoczywa w pokoju” – czytamy pod wpisem Damięckiego.

Nie żyje Maciej Damięcki. Matylda Damięcka żegna ojca

Wieść o śmierci Damięckiego wstrząsnęła polskimi mediami. Gwiazdor został pożegnany przez swoje dzieci. Post w mediach społecznościowych opublikowała również Matylda Damięcka. Artystka opublikowała na Instagramie rysunek aktora. „tato.” - przekazała aktorka.

W sieci zaczęły pojawiać się kondolencje. Polskie gwiazdy wspierają bliskich aktora dobrym słowem. „Ogromnie mi przykro. Wyrazy szczerego współczucia dla całej Rodziny” – przekazała Anna Dereszowska. „Wyrazy współczucia przytulamy mocno” – pisała Elżbieta Romanowska.

Przyczyna oraz dokładna data śmierci Macieja Damięckiego nie została ujawniona. Wiadomo natomiast, że dwa razy chorował na nowotwór, który po raz pierwszy zdiagnozowano u niego jeszcze w wieku dziecięcym. W jednej z rozmów z Plejadą aktor przyznał, że konieczna była operacja, której poddał się w Szwecji. Po latach nowotwór zaatakował prostatę, lecz chorobę ponownie udało mu się pokonać.

Źródło: Radio ZET/plejada.pl/ Instagram @thegirlwhofellonearth