Obserwuj w Google News

Krzysztof Daukszewicz wyrzucony ze "Szkła kontaktowego"? TVN ma już zastępstwo

2 min. czytania
03.06.2023 15:43
Zareaguj Reakcja

Czy Krzysztof Daukszewicz został za kulisami wyrzucony z programu "Szkło kontaktowe"? Jego miejsce zajął inny współprowadzący.

Krzysztof Daukszewicz
fot. materiały prasowe/TVN 24

Satyryk Krzysztof Daukszewicz postanowił rzucić w jednym z odcinków "Szkła kontaktowego" transfobicznym żartem. Czyżby zdarzenie spowodowało utratę pracy w TVN24?

Krzysztof Daukszewicz wyrzucony z TVN?

15 maja 2023 roku Krzysztof Daukszewicz prowadził "Szkło kontaktowe" z Tomaszem Sianeckim, w którym w niewybredny sposób zażartował z osób trans, akurat na wejściu Piotra Jaconia - dziennikarza TVN24, który jest ojcem transpłciowego dziecka i działa jako zwolennik osób LGBT+ w mainstreamowych mediach. "Żart" Daukszewicza odbił się głośnym echem.

Redakcja poleca

Chociaż satyryk jeszcze na wizji zorientował się, że popełnił gafę, a później wielokrotnie za swój wybryk przepraszał (chociaż tylko Jaconia, a nie osoby transpłciowe), do tej pory nie powrócił przed kamery "Szkła kontaktowego". Jak podaje Pomponik, w wydaniu z 1 czerwca jego miejsce zajął inny kabareciarz. Mowa o Mariuszu Kałamadze znanym z kabaretu Łowcy.B.

Na razie nie wiadomo, czy to tylko występ gościnny czy stałe zastępstwo za Daukszewicza. Oficjalnie nie pojawiła się żadna informacja wskazująca na całkowite zwolnienie 75-letniego satyryka. Sianecki stwierdził, że obaj prowadzący muszą zrobić sobie przerwę, a wprowadzenie Kałamagi miało nie mieć związku z wpadką Daukszewicza. Kabareciarz był podobno zaproszony do programu od kwietnia 2023 roku. Na dalsze informacje w sprawie sytuacji satyryka będziemy jeszcze musieli poczekać.

Mariusz Kałamaga: kim jest?

Występ Kałamagi w roli eksperta został pozytywnie odebrany przez widzów programu.

Mariusz KałamagaArtur Zawadzki/REPORTER
fot. Mariusz KałamagaArtur Zawadzki/REPORTER

Poza występami w kabarecie i stand-upie zastępca Daukszewicza próbował swoich sił jako prezenter telewizyjny. Dotychczas był wiązany ze stacją Polsat jako prowadzący programów "Stand up. Zabij mnie śmiechem" i "Śpiewajmy razem. All Together Now" a także "Fort Boyard" stacji Viaplay. Czy Kałamaga zostanie w "Szkle kontaktowym" na dłużej? Na razie nie wiadomo. Należy jednak pamiętać, że w historii programu zdarzały się już gościnne występy.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Pomponik