Obserwuj w Google News

Kolejna porażka księcia Harry'ego. Stracił posadę we własnej firmie

2 min. czytania
02.08.2023 14:48
Zareaguj Reakcja

Czarne chmury wiszące nad księciem Harrym wciąż się nie rozwiały. Brytyjskie media obiegła informacja, że arystokrata stracił posadę w zarządzie firmy, którą sam założył. Takiego ciosu zapewne się nie spodziewał.

Kolejna porażka księcia Harry'ego. Stracił posadę we własnej firmie
fot. East News

Kłopoty księcia Harry’ego wciąż nie ustają. Książę, który wszedł na ścieżkę wojenną z tabloidami, odniósł kolejną klęskę. W zeszłym tygodniu media rozpisywały się o porażce, jaką poniósł na sali rozpraw. Royals nie był w stanie udowodnić, że wydarzenia, o których mówił, naprawdę miały miejsce. Dodatkowo zaczął przeczyć sam sobie, co nie umknęło uwadze sędziego, który zarzucił księciu niespójność.

Redakcja poleca

Oprócz problemów wizerunkowych, od pewnego czasu Harry mierzy się także kłopotami finansowymi. Wraz z Meghan stracili ważny kontrakt ze Spotify, którego oficjalnie im nie przedłużono. Pod znakiem zapytania stanęła także ich umowa z Netflixem, z którym związali się jeszcze przed przeprowadzką do Stanów Zjednoczonych.

Brytyjskie media donoszą, że syn księżnej Diany stracił niedawno kolejną i dość istotną dla niego posadę. Royals nie zasila już zarządu ekoturystycznej firmy Travalyst, którą… założył w 2019 roku.

Książę Harry stracił kolejną posadę. Tym razem w swojej własnej firmie

Jak donosi Plejada, głównym zadaniem firmy księcia było „zachęcenie branży turystycznej do bardziej zrównoważonego rozwoju”, a inicjatywa ta została wsparta przez takich gigantów, jak Visa czy Skyscanner. Nowy zarząd Travalyst wybrano w maju 2023 roku, a w jego skład weszło pięć, lecz niezwykle doświadczonych w dziedzinie osób. W dokumentach nie odnajdziemy jednak nazwiska księcia Harry’ego, który obecnie traktowany jest jedynie jako założyciel i patron firmy.

- Książę Harry jest założycielem Travalyst i pozostaje nieocenioną częścią tej organizacji. Jego rola w żaden sposób się nie zmieniła, a on regularnie bierze udział w strategicznych dyskusjach i decyzjach – zapewniała Sally Davey, dyrektor generalna Travalyst.

Syn króla Karola ma pozostać w stałym kontakcie z dyrekcją firmy, lecz eksperci uważają, że został on odsunięty od zarządu, ponieważ przyciąga czarny PR.

- Harry stał się piorunochronem dla negatywnego PR, szkodzącego postrzeganiu organizacji, które miał wspierać – mówił Sean O'Meara, dyrektor zarządzający agencji PR Essential Content.

Nie wiadomo jednak, czy Harry dobrowolnie zrzekł się posadki w zarządzie, czy stanął przed faktem dokonanym.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS

RadioZET.pl/plejada.pl/pomponik.pl