Obserwuj w Google News

Irena Kamińska-Radomska uczy zamykać drzwi. Robiliśmy to źle?

2 min. czytania
10.07.2023 14:52
Zareaguj Reakcja

Irena Kamińska-Radomska, doskonale znana z programu "Projekt Lady", postanowiła po raz kolejny dać fanom garść porad na temat etykiety. Tym razem poruszyła temat wejścia do biura i kulturalnego zamykania drzwi. Czy większość z nas to tej pory popełniała błędy?

Irena Kamińska-Radomska radzi na temat zamykania drzwi
fot. screen: Instagram @irenakaminskaradomska

" Projekt Lady" był jednym z hitów ramówki TVN w latach 2016-2021. Widzowie z ciekawością obserwowali jak niepokorne uczestniczki pod okiem Małgorzaty Rozenek-Majdan oraz specjalistek od etykiety zmieniają się w prawdziwe damy. Jedną z ekspertek była Irena Kamińska-Radomska, która po zakończeniu programu postanowiła dokształcać Polaków w kwestii dobrego wychowania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z najnowszego nagrania dowiedzieliśmy się między innymi, jak ważne jest kulturalne zamykanie drzwi.

Irena Kamińska-Radomska o kulturalnym zamykaniu drzwi. Gwiazda "Projektu Lady" ma radę dla Polaków

Na profilu Ireny Kamińskiej-Radomskiej na Instagramie pojawiło się nowe nagranie, w którym specjalistka od etykiety podzieliła się z fanami przepisem na kulturalne wejście do biura. Okazuje się, że wybierając się na przykład, żeby załatwić sprawy urzędowe, powinniśmy pamiętać nawet o tym, w jaki sposób zamknąć za sobą drzwi.

- Nawet takie drobiazgi mają wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. W dobie dużej konkurencji warto wykorzystać wszelką wiedzę, żeby nikt nas nie przekreślił "na wejściu" (...). Kiedy wchodzę do czyjegoś biura, od razu mówię "dzień dobry". I dopiero po podejściu do gospodarza mogę przywitać się przez uścisk dłoni. Natomiast nie powinnam odwracać się, żeby zamknąć drzwi. Można to zrobić w ten sposób — objaśniała, zamykając drzwi bez odwracania się tyłem do kamery. 

To tylko jedna ze świeżych rad ekspertki. We wcześniejszym nagraniu Kamińska-Radomska poruszyła kwestię noszenia plecaka w komunikacji miejskiej.

Irena Kamińska-Radomska o noszeniu plecaków komunikacji miejskiej

W jednym z nagrań Irena Kamińska-Radomska zaprezentowała, jak odwracając się z plecakiem na plecach, potrąca przechodnia. W ten sposób chciała zwrócić uwagę na to, że w komunikacji miejskiej należy zdjąć plecak lub torbę, by nie przeszkadzały współpasażerom.

- W każdym miejscu publicznym trzeba myśleć. Poza nimi też (...). Jadę sobie tramwajem i chciałam się odwrócić. Ups. No tak nie wypada. W tramwaju czy autobusie zaraz po wejściu należy zdjąć ten plecak - poradziła fanom.

Z pewnością gwiazda "Projektu Lady" niedługo powróci z garścią kolejnych przydatnych rad.

Redakcja poleca