Obserwuj w Google News

Mentorka z "Projekt Lady" odpłynęła. Tak według niej należy ubrać się na wesele

2 min. czytania
27.06.2023 21:54
Zareaguj Reakcja

Mentorka z "Projekt Lady" Irena Kamińska-Radomska wyjaśniła, w co ubrać się na wesele, aby strój był dopasowany do okazji. Internauci drwią, że ekspertka "odpływa w wyższe sfery" i zapomina, jak wyglądają wesela u zwykłych Kowalskich. 

Irena Kamińska-Radomska radzi, jak się ubrać na wesele
fot. Paweł Wodzyński/East News

Irena Kamińska-Radomska zdobyła rozgłos jako mentorka w programie TVN "Projekt Lady". Razem z Małgorzatą Rozenek i Tatianą Mindewicz-Puacz próbowała wyprowadzić dziewczyny z nizin społecznych na damy - z marnym skutkiem. Obecnie specjalistka od savoir-vivre'u i zasad protokołu dyplomatycznego udziela rad w sieci oraz komentuje w wywiadach zachowanie i ubiór gwiazd. Niedawno Irena Kamińska-Radomska skrytykowała Andrzeja Dudę za zachowanie wobec Ołeny Zełenskiej i wywołała burzę swoją surową oceną stroju maturalnego Roksany Węgiel

Redakcja poleca

Irena Kamińska-Radomska radzi, jak ubrać się na wesele

Sezon ślubny skłonił słynną ekspertkę do nagrania poradnika dotyczącego stroju na wesele. Według Ireny Kamińskiej-Radomskiej warto pamiętać o trzech zasadach. 

- 1. Brak informacji na zaproszeniu o dress codzie należy odebrać jako niepisaną wskazówkę, żeby ubrać się wizytowo. 2. Strój na dzień różni się od tego na wieczór 3. wizerunek podczas ślubu niekoniecznie jest taki sam podczas wesela - instruuje mentorka. 

Ponadto weselny dress code jest uzależniony od pory dnia. Mentorka z "Projekt Lady" przypomina, że na przyjęciach odbywających się wieczorem obowiązuje strój wizytowy wieczorowy. O szczególny rodzaj elegancji należy zadbać, gdy w zaproszeniu znajdzie się adnotacja "black tie", czyli czarna mucha. 

Co to oznacza dla kobiety? To jest długa suknia wieczorowa. A dla mężczyzny jest to smoking. Tylko pamiętajcie, że na ślub ubieramy się inaczej - w strój dzienny, a nie wieczorowy - wyjaśniła Irena Kamińska-Radomska. 

Sukienka koktajlowa wieczorem nie wchodzi w grę, a więc wybierając się na wesele należy przygotować dwa stroje i przebrać się w trakcie zabawy. Panowie mają łatwiej. Jak radzi Irena Kamińska-Radomska, wystarczy, że włożą granatowy garnitur, który jest odpowiedni zarówno na dzień, jak i na wieczór.

Internauci drwią z porad Ireny Kamińskiej-Radomskiej

Wskazówki Ireny Kamińskiej-Radomskiej internauci ocenili jako pretensjonalne i niedostosowane do szarego człowieka. - Już widzę tych naszych Wieśków i Stachów w smokingach - drwią w komentarzach followersi. 

- Pani Irenko, z całym szacunkiem, ale pani odpływa w bogate sfery. Powinna pani pamiętać również o zwykłych ludziach, którzy żyją za średnią krajową, pracują gdzieś na produkcji lub w sklepie. Pani pokazuje ludzi bogatych, nie pamiętając o całym społeczeństwie.

- Stosuję te zasady, nie posiadając majątku. Jestem skromną i niemajętną osobą - broniła się specjalistka. 

Zobacz także: Małgorzata Tomaszewska w fatalnej fryzurze w "Pytaniu na śniadanie". "Hełmofon"