Obserwuj w Google News

Ile zarobi Blanka Stajkow na Eurowizji? Występ się nie opłaca

2 min. czytania
19.04.2023 22:53
Zareaguj Reakcja

Wielkimi krokami zbliża się Eurowizja 2023. Tegoroczne polskie preselekcje do konkursu wygrała Blanka Stajkow z piosenką „Solo”. Widzowie zastanawiają się, ile polsko-bułgarska piosenkarka zarobi na udziale w międzynarodowych zmaganiach. Okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo.

Blanka Stajkow
fot. Screen Instagram/blikeblanka

Tegoroczne preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji wywołały wiele emocji – po tym, jak jury z Edytą Górniak na czele ogłosiło zwycięstwo  Blanki Stajkow, w sieci zawrzało. Zbulwersowani widzowie, który głosowali na Janna do tej pory nie mogą pogodzić się z faktem, że ich ulubieniec nie będzie reprezentował Polski na scenie w Liverpoolu.

Zobacz także: Jak głosować na Blankę na Eurowizji? Tak Polacy chcą ominąć system

Eurowizja 2023: Blanka Stajkow zmaga się z hejtem w mediach społecznościowych

Mimo że na Blankę Stajkow wylało się morze hejtu, celebrytka nie zamierza zrezygnować z udziału w  Eurowizji 2023. Zdenerwowani internauci kierują do reprezentantki Polski prośby o ustąpienie miejsca Jannowi oraz zarzucają wokalistce brak talentu muzycznego i branie udziału w „ustawce TVP”.

Cześć wszystkim! Od czasu preselekcji staram się ochłonąć i zmierzyć z sytuacją. Zwycięstwo dało mi więcej smutku niż radości. Jest mi niezmiernie przykro, kiedy czytam obrzydliwe kłamstwa (między innymi o znajomościach, plagiatach, a przede wszystkim "ustawionym" głosowaniu

– napisała Blanka w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie.

Na jej apel odpowiedzieli obserwatorzy, którzy domagali się od piosenkarki szerszych wyjaśnień.

Nie zasłaniaj się falą hejtu, kiedy ludzie zwracają uwagę na podstawowe kwestie. Skoro według Ciebie są to pomówienia, to może w takim razie bezpośrednio się do nich odnieś i zaprzecz? Nie lepiej?; Dziwisz się, że ludzie są oburzeni i rozczarowani?

 – można przeczytać w sekcji komentarzy pod wpisem Stajkow.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. Ile zarobi Blanka Stajkow? Niektórzy mogą być zdziwieni

Udział w prestiżowym konkursie jest nagrodą samą w sobie – uczestnicy mają szansę reprezentować swój kraj oraz mogą liczyć na zyskanie międzynarodowego rozgłosu.

Wiele osób zastanawia się, ile Blanka Stajkow zarobi na Eurowizji 2023. Zasady konkursu są jasne – uczestnicy nie mogą liczyć na wynagrodzenie z tytułu udziału w zmaganiach wokalnych. Regulamin nie przewiduje wynagrodzenia nie tylko za udział w półfinałach i finale, ale nawet za zajęcie pierwszego miejsca.

Polsko-bułgarska piosenkarka może spodziewać się zysków ze wzrostu sprzedaży utworu „Solo”, biletów na ewentualne koncerty czy wyświetleń singla w serwisie YouTube i Spotify. W przypadku zwycięstwa Stajkow mogłaby liczyć na kryształową statuetkę przedstawiającą mikrofon, bukiet kwiatów oraz prawo do organizowania następnej edycji Eurowizji w Polsce.

Myślicie, że Blanka Stajkow ma szanse wygrać?

Eurowizja Top 10 wpadek podczas konkursu
10 Zobacz galerię
fot. LiveMedia/Sipa USA/East News/ AP/East News/ Lehtikuva/EAST NEWS