Obserwuj w Google News

Fan prześladuje Billie Eilish. Piosenkarka żąda zakazu zbliżania się

2 min. czytania
18.01.2023 17:30

Billie Eilish sięga po środki prawne, by zabezpieczyć się przed fanem, który miał włamać się do jej rodzinnego domu. Piosenkarka twierdzi, że niezapowiedziane wizyty mężczyzny wywoływały u niej lęk i stres.

Fan prześladuje Billie Eilish. Piosenkarka żąda zakazu zbliżania się
fot. Backgrid/East News, STFN

Billie Eilish domaga się prawnej ochrony przed mężczyzną, który niedawno miał włamać się do jej rodzinnej posiadłości. Na początku stycznia policjanci z departamentu Los Angeles zostali wezwani do domu, w którym wychowała się piosenkarka. Na miejscu zatrzymano potencjalnego włamywacza, który przeskoczył przez płot.

Zobacz także: Mokra Billie Eilish reklamuje perfumy. Jest nie do poznania

Billie Eilish boi się o własne bezpieczeństwo. Żąda zakazu zbliżania się

TMZ informuje, że Eilish domaga się sądowego zakazu zbliżania się dla 39-letniego fana, który nachodził ją w domu. Podobnej ochrony żąda dla swojego brata oraz rodziców.

Ojciec Billie miał potwierdzić, że od grudnia mężczyzna pojawił się na posesji rodziny Eilish kilkukrotnie. W związku z jego wizytami policja interweniowała aż pięć razy. Fan miał czekać na moment, w którym będzie mógł wyznać piosenkarce swoją miłość, co wywołało w Billie lęk i naraziło ją na stres.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Billie ucieka się do metod prawnych, by uzyskać ochronę przed psychofanem. TMZ informuje, że w czasie pandemii zakazem zbliżania się do wokalistki objęto mężczyznę, który przychodził pod jej drzwi i dotykał klamki oraz dzwonka.

Zobacz także: Billie Eilish oszukała fanów. W końcu wyznała prawdę: „Nikt o tym nie wiedział”

Nie tylko Billie Eilish. Inne gwiazdy także mają psychofanów

Billie Eilish nie jest wyjątkiem. Psychofani dają się we znaki także innym gwiazdom wielkiego formatu. Jedną z nich jest muzyk Jack Johnson, który w grudniu wywalczył sądowy zakaz zbliżania się dla stalkerki, która wysyłała mu niepokojące maile i często pojawiała się na jego koncertach.

Niebezpiecznych sytuacji z udziałem fanów i gwiazd nie brakuje także na polskim podwórku. Jakiś czas temu Doda wyznała, że podczas jednego z koncertów ktoś strzelił do niej z łuku. Na szczęście chybił.

Działalności toksycznej wielbicielki doświadczył też Robert Janowski, który ujawnił, że stalkerka zamieniła jego życie w koszmar. W pewnym momencie sprawa stała się bardzo poważna. Znana jako "Kicia" kobieta miała grozić śmiercią żonie byłego prowadzącego program "Jaka to melodia?".

Działalność psychofanów jest niezwykle niepokojąca. Niestety wiele gwiazd musiało opłacić sławę swoim własnym spokojem i prywatnością.

Źródła: RadioZET.pl/TMZ.com