Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: Widzowie miażdżą Nataszę Urbańską. "Wokalnie słabo"

3 min. czytania
26.02.2023 21:47
Zareaguj Reakcja

Po koncercie „Tu bije serce Europy” emitowanym na antenie TVP w sieci zawrzało. Internauci prześcigają się w pisaniu komentarzy na temat występów kandydatów na Eurowizję 2023, często nie gryząc się w język. Widzom nie do końca przypadł do gustu muzyczny popis Nataszy Urbańskiej. „Kobieto, zejdź ze sceny, błagam” – można przeczytać na Twitterze.

Natasza Urbańska
fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Natasza Urbańska dołożyła wszelkich starań, by jej występ na Konkursie Piosenki Eurowizji doszedł do skutku. Celebrytka 15 lutego 2023 roku wypuściła klip do piosenki, z którą planowała podbić scenę w Liverpoolu. Przy „Lift U Up” pracowały osoby współtworzące teledyski Mariny Łuczenko-Szczęsnej, a całe przedsięwzięcie kosztowało Urbańską 50 tysięcy złotych. Wygląda na to, że mimo szczerych chęci piosenkarce nie udało się zdobyć aprobaty słuchaczy.

Zobacz także:  Blanka zaśpiewa na Eurowizji 2023. Poznaliśmy wyniki głosowania!

Eurowizja 2023. Za nami polskie preselekcje – znamy zwycięzcę

W polskich preselekcjach do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji udział wzięło 10 artystów: Natasza Urbańska z utworem „Lift U Up”, Kuba Szmajkowski z „You do me”, Ahlena z „Booty”, Dominik Dudek z utworem „Be good”, Alicja Szemplińska z „New home”, Felivers z „Never back down” Maja Hyży z piosenką „Never hide” Jann z „Gladiatorem”, Blanka z „Solo” oraz Yan Majewski z utworem „Champion”.

Koncert „Tu bije serce Europy” transmitowany na antenie Telewizji Polskiej poprowadzili Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora oraz Ida Nowakowska. W roli jurorów pojawili się Edyta Górniak, Marek Sierocki, Agustin Egurrola i Marcin Kusy.

Serca zarówno członków jury, jak i widzów zdobyła Blanka Stajkow, którą możemy kojarzyć z programu „Top model”.

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Na scenie w Liverpoolu pojawią się wokaliści z 37 krajów.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023: Natasza Urbańska w ogniu krytyki. „Będzie mi się śniło po nocach”

Marzenie Nataszy Urbańskiej niestety się nie spełniło i nie jest to jej pierwsza porażka na eliminacjach do Eurowizji – celebrytka próbowała swoich sił w rywalizacjach w 2007 i 2008 roku. W 2022 roku również przesłała swoje zgłoszenie, lecz jej piosenka nie zakwalifikowała się do preselekcji.

26 lutego 2023 roku gwiazda miała okazję zawalczyć o udział w tegorocznej edycji konkursu.

Dziś ważny dzień! Jak wiecie Eurowizja jest moim marzeniem wiec obiecuję dać z siebie 200%. Trzymajcie kciuki, aby wszystko poszło w punkt tak jak sobie zaplanowałam. Ze zbroi wskakuje w kask , przyda mi się. Biegnę na próbę generalną! Ściskam!

 – napisała do fanów Urbańska za pośrednictwem Instagrama.

Jej występ na antenie TVP nie przypadł jednak do gustu odbiorcom, czego wyraz dali w sekcji komentarzy na Twitterze.

- Tylko choreografia jest ok; Jezu, "up" i "nanana" będzie mi się śniło po nocach; No, wokalnie słabo i piosenka mi się nie podoba; Czy tylko ja nie rozumiem, co ona w ogóle śpiewa?; Kobieto, zejdź ze sceny, błagam – nie mieli litości internauci.

A Wam podobał się występ Nataszy Urbańskiej?

Natasza Urbańska na preselekcjach do Eurowizji
fot. Piotr Molecki/East News
Natasza Urbańska na preselekcjach do Eurowizji
fot. Piotr Molecki/East News
Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest