Obserwuj w Google News

Daniel Martyniuk chce unieważnić ślub kościelny. „Papież daje ten rozwód”

2 min. czytania
10.11.2023 19:40
Zareaguj Reakcja

Daniel Martyniuk chce wziąć drugi ślub kościelny. Syn Zenka Martyniuka planuje unieważnić pierwsze małżeństwo z Eweliną. Nowa żona celebryty, Faustyna nie widzi tym większego problemu.

Daniel Martyniuk chce unieważnić ślub kościelny. „Papież daje ten rozwód”
fot. Anatol Chomicz/Polska Press/East News

Daniel Martyniuk niedawno zaskoczył polski show-biznes informacją o drugim ślubie. Syn Zenka Martyniuka poślubił ukochaną Faustynę na Bali. Ceremonia odbyła się w ogromnej tajemnicy. O uroczystości nie wiedzieli chyba nawet rodzice pana młodego. Wkrótce pojawiły się plotki, że ślub Daniela i Faustyny może być nieważny. Okazuje się jednak, że małżeństwo zadbało o wszelkie formalności i przesłało dokumenty do Urzędu Stanu Cywilnego. Młody Martyniuk będzie jednak walczył o unieważnienie swojego pierwszego ślubu.

Daniel Martyniuk unieważni ślub kościelny? „Jest kilka przesłanek”

Daniel i Faustyna udzielili wywiadu Pudelkowi i opowiedzieli o pierwszych chwilach po ich balijskim ślubie. W trakcie rozmowy para wyznała, że planuje zorganizować wesele w Polsce. Imprezę poprzedzi msza w kościele. - We dwoje z Danielem jesteśmy wierzący, więc to jest dla nas ważne - powiedziała świeżo upieczona żona Martyniuka.

Nieoczekiwani zakochani wyznali, że marzą o ślubie kościelnym. Syn Zenka Martyniuka jest jednak rozwodnikiem i ma za sobą małżeństwo z Eweliną. Nie widzi jednak przeszkód, by unieważnić ślub kościelny. - Trzeba wziąć ten rozwód kościelny. Wiadomo, to nie jest takie łatwe, ale mam nadzieję, że to zrobimy - powiedział.

Redakcja poleca

Kiedy reporterka Pudelka zapytała, czy zrobi to w porozumieniu z byłą żoną, stanowczo zaprzeczył. - To papież daje ten rozwód albo inne wnioski trzeba przedstawić - wyjaśnił, dodając, że nie chce póki co rozmawiać na ten temat. Mikrofon przejęła jednak Faustyna. - U Daniela to nie była złamana jedna przesłanka, ale kilka, co do unieważnienia tego ślubu, także myślę, że większego problemu tutaj nie będzie - oceniła.

Zgodnie z prawem kanonicznym rzeczywiście można stwierdzić nieważność małżeństwa, przedstawiając przed sądem kościelnym odpowiednie przesłanki. Unieważnienie ślubu jest możliwe, gdy udowodni się braki w zakresie formy kanonicznej, przeszkody zrywające, niezdolność konsensualną czy wady zgody małżeńskiej.

Źródło: Radio ZET/Pudelek

Nie przegap
Joanna Opozda i Antoni Królikowski rozstali się pół roku po ślubie
16 Zobacz galerię
fot. Hornet/REPORTER