Obserwuj w Google News

Szokująca scena w "Chłopakach do wzięcia". Widzowie nie chcą promowania takich zachowań

2 min. czytania
07.06.2023 20:04
Zareaguj Reakcja

Sebastian "Jezus" z programu "Chłopaki do wzięcia" w Polsacie oburzył widzów swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Widzowie byli zszokowani tym, co zobaczyli. W komentarzach pojawiły się prośby, żeby nie promować takich zachowań w programie. 

Sebastian "Jezus" z "Chłopaki do wzięcia"
fot. Sokrates - Mistrz Nowej Ery/YouTube (screen)

Sebastian "Jezus" z programu "Chłopaki do wzięcia" znowu przeraził widzów. Bohater polsatowskiego show opowiedział o psychoaktywnych właściwościach muchomorów i zdradził, jak zamierza przygotować trującego grzyba do spożycia w celu wywołania halucynacji. 

Redakcja poleca

Chłopaki do wzięcia: Sebastian "Jezus" je muchomory 

W ostatnim odcinku "Chłopaków do wzięcia" długowłosy miłośnik lasu znalazł w trakcie spaceru muchomora czerwonego (Amanita muscaria). Choć gatunek jest uważany za niejadalny i szkodliwy dla ludzkiego zdrowia, Sebastian zamierzał go zjeść w celu wywołania halucynacji. 

Zabiorę go do domu, ususzę i potem zmielę i będę mógł odpływać w swoje głębokie podróże - powiedział przed kamerami.

Jak tłumaczył, jedzenie toksycznych grzybów wprawia go w stan podobny do snu, w trakcie którego przenosi się w pozaziemskie światy. 

Taka moja najgłębsza podróż z muchomorem to był moment, gdzie trafiłem do miasta aniołów. Pojawienie się w tym mieście aniołów tak mi pokazało tę energię anielską i to, że może właśnie ja też jestem tym aniołem - wyznał "Jezus". 

Oburzeni widzowie apelują do twórców programu 

Fani "Chłopaków do wzięcia" mają już dość beztroskich opowieści Sebastiana o jedzeniu muchomorów i stanowczo sprzeciwili się pokazywaniu takich zachowań w programie telewizyjnym. 

Mnie to martwi, że ogólnopolska tv jakby promuje niebezpieczne zabawy z substancjami psychoaktywnymi. 

Moim zdaniem Polsat powinien wycinać takie momenty, bo raczej tu nie było niczego godnego do naśladowania, wręcz przeciwnie - czytamy na jednej z grup na Facebooku.  

Komentujący obawiają się, że niefrasobliwymi nawykami Sebastiana mogą zainspirować się dzieci, które także oglądają program. Niewinna zabawa może skończyć się tragicznie. 

Warto przypomnieć, co na temat jedzenia muchomorów mówią toksykolodzy: spożywanie muchomorów oraz innych trujących grzybów może przyczynić się do ogromnych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci

Zdaniem widzów twórcy "Chłopaków do wzięcia" nie powinni podsycać patologicznej mody i kręcić scen z "Jezusem" opowiadającym o "odlotach" po muchomorach. Część idzie jeszcze dalej i domaga się usunięcia Sebastiana z programu.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki wybryk na koncie oryginalnego bohatera. Sebastian regularnie publikował filmiki o jedzeniu muchomorów na swoim kanale na YouTube. Tam również spotykał się z surową krytyką. 

Zgadzacie się, że takie sceny nie powinny być pokazywane w popularnym programie Polsatu? 

Zobacz także: Co się dzieje ze "Snajperem" z "Chłopaków do wzięcia"? Zniszczył sobie życie