Obserwuj w Google News

Allan Krupa rezygnuje z matury. Zaskakujące, co syn Edyty Górniak powiedział o egzaminie

2 min. czytania
05.04.2022 14:38
Zareaguj Reakcja

Allan Krupa nie zamierza podchodzić do matury. 18-latek zrezygnował z egzaminu dojrzałości podobnie jak kiedyś jego mama, Edyta Górniak. Piosenkarka jednak szanuje decyzję syna. 

Edyta Górniak i Allan Krupa
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EAST NEWS

Allan Krupa jest jedynym dzieckiem Edyty Górniak. Chłopak przez ostatnie lata był zafascynowany wojskiem. Po powrocie z USA do Polski wstąpił do liceum kadeckiego - szkoły przygotowującej do zawodowej służby wojskowej. Jak mówił w programie "Dzień Dobry TVN", po skończonym liceum chciałby studiować na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i szkolić się w kierunku snajperskim.

Ostatnio jednak 18-latka zaczęło ciągnąć do muzyki. Allan przybrał pseudonim Enso i wydał hip-hopowy singiel zatytułowany "Lambada". Najwyraźniej tworzenie rapu tak go zaabsorbowało, że postanowił zrezygnować z przygotowań do matury. Syn Edyty oświadczył, że nie zamierza podchodzić do egzaminów ani teraz, ani prawdopodobnie nigdy.

Redakcja poleca

Allan Krupa nie będzie zdawał matury 

18-latek już rok temu powiedział, że studia nie są dla niego priorytetem i zamiast tracić czas w uczelnianych ławach, wolałby skupić się na rozwijaniu kariery muzycznej. 

Ogólnie uważam, że studia to jest strata czasu. Uważam, że tak naprawdę studia nie są potrzebne, by coś osiągnąć w życiu. (...) Na pewno chciałbym osiągnąć jakiś sukces związany z muzyką. Tak naprawdę pół życia pracuję na to, więc zobaczymy - powiedział przed rokiem "Super Expressowi" Allan.

Jak widać, syn Edyty wytrwał w swoim postanowieniu, bo oświadczył, że całkowicie rezygnuje z egzaminu maturalnego. 

Nie planuję zdawania matury - powiedział "Faktowi" Allan. Lata szkoły były ciężkie, nie tylko dla mnie, ale i dla rówieśników. Jeśli się jej nie napisze wtedy, kiedy chodzi się do szkoły, żyje się nią i przygotowuje do lekcji, niewiele osób potem do niej podchodzi. Ja już zostawiłem ją za sobą. Ale jeśli kiedyś przyjdą trudne czasy, będę kombinował - podkreślił. 

Mimo wszystko naukę w liceum wojskowym Allan wspomina miło, jako okres "uczenia się odpowiedzialności". Zdobył też życiową wiedzę. - Na przykład, jak przetrwać w lesie - podsumowował 18-latek. 

Jak wybór syna ocenia Edyta Górniak? Piosenkarka sama nie ma matury, lecz nigdy nie był to dla niej powód do wstydu. W dodatku ma dość niestandardowe podejście do spraw wykształcenia, dlatego nie zamierza naciskać na Allana, żeby podszedł do egzaminu. 

Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy. Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas - podsumowała Edyta. 

Syn Moniki Richardson nie zdał matury, ale dostał się na studia. Dziennikarka wyjaśnia 

Gwiazdy bez matury: kto oprócz Edyty Górniak nie podszedł do egzaminu dojrzałości?
14 Zobacz galerię
fot. Jan Bielecki/East News