Obserwuj w Google News

Lider Bayer Full narzeka na emeryturę: "Nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze"

2 min. czytania
28.09.2023 13:33

Sławomir Świerzyński - lider discopolowego zespołu Bayer Full, zdradził, jak przedstawiają się jego wyliczenia z ZUS-u, dotyczące emerytury. Kwotę uważa za śmieszną.

Sławomir Świerzyński
fot. Tomasz Urbanek/East News

Sławomir Świerzyński dołączył do grona gwiazd, które narzekają na niskie emerytury. Lider Bayer Full zdradził, na świadczenie o jakiej wysokości może liczyć.

Sławomir Świerzyński o swojej niskiej emeryturze

Co jakiś czas pojawiają się informacje o głodowych emeryturach gwiazd. Jedni artyści się realnie żalą, inni po prostu wspominają o swoim świadczeniu wypłacanym przez ZUS, podkreślając, że mają fundusze, które sami sobie odłożyli. Jak jest w przypadku Świerzyńskiego?

Znany discopolowiec opowiedział o wysokości emerytury w rozmowie z Super Expressem. Lider Bayer Full zdradził, że odprowadzał składki regularnie przez 37 lat. Mimo to nie może pochwalić się emeryturą, która zapewni mu jakiekolwiek przeżycie. Okazuje się, że jego świadczenie wynosić będzie... 386 złotych.

- Nie mogłem w to uwierzyć. Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie - skomentował Świerzyński. Czy to oznacza, że za kilka lat muzyk nie będzie w stanie się utrzymać?

Redakcja poleca

Sławomir Świerzyński: majątek gwiazdora disco polo

Nic bardziej mylnego. Świerzyński nie może liczyć na emeryturę, ale w ciągu swojej kariery zgromadził spory majątek, który zapewni mu godne życie. Bayer Full istnieje od 1984 roku. Przez wiele lat istnienia zespół sprzedał niemal 20 milionów płyt. Do tego grupa odbyła głośną trasę po Chinach, która miała być sporym zastrzykiem gotówki dla jej członków.

Według ustaleń mediów, za jeden koncert Bayer Full może zarabiać od 20 do 25 tysięcy złotych. Występy w mediach, w tym w TVP, są o wiele droższe. Świerzyński może pochwalić się drogimi samochodami - ZX Grand Tigerem, wart około 80 tysięcy złotych i Fiatem Scudo o podobnej wartości.

Redakcja poleca

Komentując niską emeryturę, Świerzyński wspomniał o "łódce". W rzeczywistości mowa o wartym ponad 100 tysięcy złotych jachcie, który był ściągany specjalnie z USA. To jednak nie koniec. Discopolowiec kolekcjonuje dorożki, które wypożycza, tym samym generując kolejne zyski na swoje konto. Mimo niskiej emerytury, nie musi się więc martwić o jesień swojego życia.

Nie przegap
Iggy Pop/Eric Clapton/Phil Collins
8 Zobacz galerię
fot. ANDER GILLENEA/AFP/East News/Invision/Invision/East News/SplashNews.com/East News