Obserwuj w Google News

Sanah poległa. Po zarzutach o łamanie prawa podjęła ważną decyzję

2 min. czytania
24.05.2023 12:05
Zareaguj Reakcja

Po aferze o to, że nowa piosenka Sanah, zatytułowana "Marcepan", łamie prawo, jest już jasne, że artystka podjęła w tym kierunku ważną decyzję. Teraz wszyscy mogą to usłyszeć.

Sanah zmieniła tekst piosenki Marcepan
fot. VIPHOTO/East News

Kilka tygodni temu w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że utwór Sanah, zatytułowany "Marcepan", zawiera słowa, które mają łamać prawo. Przedstawiciele piosenkarki postawili sprawę jasno: "Tekst piosenki jest wynikiem inwencji twórczej artystki i jest jedynie fikcją literacką" - przekazała wtedy Ewa Piętka z managementu artystki. Teraz okazuje się, że podjęto w tej sprawie zdecydowane kroki.

Sanah podjęła ważny krok po zarzutach o łamanie prawa

Singiel "Marcepan" Sanah to kolejny utwór, który zawojował listy przebojów. W pewnym momencie jednak pojawiły się co do niego pewne wątpliwości. Jedna z lokalnych stacji radiowych zaczęła rozważać, czy aby puszczenie piosenki nie narusza przepisów, związanych z zakazem reklamowania wyrobów tytoniowych. Chodziło o zaledwie pierwsze słowa utworu, w których artystka śpiewała o paleniu papierosów pewnej znanej marki. Rozgłośnia zdecydowała się usunąć singiel z listy granych utworów, ale cała sprawa zatoczyła szersze kręgi i szybko stała się przedmiotem medialnych doniesień.

Redakcja poleca

Teraz już wiadomo, że obóz Sanah podjął decyzję o wprowadzeniu zmian do tekstu piosenki. Wcześniej artystka w nieco żartobliwym wpisie "skomentowała" zarzuty, dodając swoje roześmiane zdjęcie z komentarzem "Zadymę zrobić chciał w moim aucie". I teraz okazuje się, że rzeczywiście dawna treść "Malboro palić chciał w moim aucie", zamieniono na dokładnie tamte słowa. Sprawdziliśmy, że w rozgłośniach radiowych pojawia się teraz nowa wersja utworu. Taki zresztą możecie usłyszeć także na antenie RadiaZET.

Przypomnijmy, że fani artystki dość sceptycznie reagowali na zarzuty wobec niej. Zdaniem niektórych były one naciągane, bo taka wzmianka nie ma nic wspólnego z promocją wyrobów tytoniowych. Co więcej, zauważyli, że w polskiej przestrzeni muzycznej istnieje znacznie więcej utworów, które miały rzeczywiście kontrowersyjne treści, a jednak w rozgłośniach znalazły swoje miejsce.

Teraz już chyba nikt nie może mieć co do "Marcepana" żadnych wątpliwości.

Beyonce Justin Timberlake Britney Spears
11 Zobacz galerię
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, AFP/EAST NEWS, Photo Image Press / Splash News/EAST NEWS