Obserwuj w Google News

Żałoba w rodzinie Kukulskiej. Śmierć gwiazdy była utrzymywana w tajemnicy

1 min. czytania
26.09.2023 19:53
Zareaguj Reakcja

Zmarła Halina Ossowska-Borys - tancerka i wokalistka zespołu "Mazowsze" i babcia Piotra Kukulskiego - brata Natalii Kukulskiej. Miała 87 lat.

Piotr Kukulski, Natalia Kukulska
fot. TRICOLORS/East News

31 sierpnia 2023 roku odeszła Halina Ossowska-Borys. Była znaną tancerką i wokalistką Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", a także matką piosenkarki Moniki Borys i babcią przyrodniego brata Natalii Kukulskiej - Piotra Kukulskiego. Zmarła w wieku 87 lat.

Halina Ossowska-Borys nie żyje

Jak podaje Super Express, rodzina nie chciała informować mediów o śmierci i pogrzebie Ossowskiej-Borys.

Ceremonia odbyła się na Powązkach Wojskowych w Warszawie na Alei Zasłużonych. Dziennikarz natknął się na grób kobiety przez przypadek i nagłośnił sprawę. Nie wiadomo, co było przyczyną jej śmierci.

Redakcja poleca

Halina Ossowska-Borys: kim była?

Halina Ossowska-Borys urodziła się w 1936 roku. Wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Mazowsze" występowała jako "Lala". Powołała do życia Zespół Pieśni i Tańca "Varsovia", zwanego powszechnie"Mini Mazowsze". W 1965 roku urodziła Monikę Borys, która poszła w jej ślady. 

W 1987 roku Monika Borys wzięła ślub z Jarosławem Kukulskim - ojcem Natalii Kukulskiej i wdowcem po Annie Jantar. Para doczekała się syna - Piotra Kukulkskiego, który kontynuował rodzinną tradycję i również został muzykiem. Ossowska-Borys była więc jego babcią.

Nie przegap
Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News