Obserwuj w Google News

Terry Kirkman nie żyje. „Będzie żył w naszych sercach”

2 min. czytania
25.09.2023 19:40
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Terry Kirkman. Wokalista i założyciel zespołu The Association zmarł w sobotę 23 września. Miał 83 lata.

Nie żyje Terry Kirkman, wokalista zespołu The Association. Znamy przyczynę zgonu
fot. Shutterstock/New Africa

Zmarł gwiazdor lat 60. Terry Kirkman. O jego śmierci poinformowali członkowie zespołu The Association. „Ze smutkiem informujemy, że Terry Kirkman odszedł zeszlej nocy. Spoczywaj w pokoju Terry. Będzie żył w naszych sercach i w muzyce, którą tak wspaniale napisał” – czytamy w poście opatrzonym czarno-białym zdjęciem Kirkmana.

Wokalista i współzałożyciel kapeli The Association zmarł w wieku 83 lat. Przyczyną jego zgonu była zastoinowa niewydolność serca. Pozostawił pogrążonych w żałobie żonę Heidi, córkę Sashę, zięcia i wnuki.

Redakcja poleca

Kim był Terry Kirkman?

Terry Kirkman urodził się 12 grudnia 1939 roku w miejscowości Salina w Kansas, a wychował się w kalifornijskim mieście Chino. Choć w młodości uczył się grać na instrumentach, można powiedzieć, że jego kariera zaczęła się niespodziewanie.

W 1962 roku Kirkman, który trudnił się sprzedażą, odwiedził Hawaje. Poznał wtedy Julesa Alexandra. Obaj zauważyli potencjał tej znajomości i postanowili spotkać się, gdy Alexander zakończy służbę wojskową. Rok później zamieszkali razem w Los Angeles i rozpoczęli podbój sceny muzycznej.

Redakcja poleca

Zaczynali od występów z Frankiem Zappą, zanim ten założył Mothers of Invention. Następnie stworzyli kapelę Inner Tubes, która po pewnym czasie przerodziła się w trzynastoosobowy zespół The Men. Z czasem odłączyło się od niego pięciu członków, którzy dali początek The Association.

Oglądaj

W 1966 roku The Association świętowalo sukces za sukcesem. Debiutancki album zespołu został ciepło przyjęty przez słuchaczy, a znajdujące się na nim single „Cherish” i „Along Comes Mary” okazały się hitami. Kapela Kirkmana była sześciokrotnie nominowana do nagrody Grammy, a aż trzy z tych nominacji były zasługą utworu „Cherish”.

Nie przegap
Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News